Velká voda zasáhla město Sudžaval na jihu Pákistánu. Místní úřady se marně pokoušely vybudovat nové protipovodňové hráze a téměř všech 250 tisíc obyvatel muselo opustit své domy, informovala v neděli britská televize BBC.
Úřady jihopákistánské provincie Sindh oznámily, že obyvatelům Sudžavalu se podařilo odejít ještě před zaplavením města.
Situace v regionu, kde živel již napáchal obrovské škody, se tak ještě zhoršila. Zatímco na severu země hladiny řek klesají, na jihu je situace stále kritická. Záplavy i nadále ohrožují 300 tisíc obyvatel města Thatta, které se nachází nedaleko Sudžavalu.
PSALI JSME:
Na jihu Pákistánu museli evakuovat čtvrt milionu lidí
Oblast je známa svými uměleckými památkami. Voda zatím Thattu šetří, přesto z města uprchlo na 95 procent tamních obyvatel. Ve městě nyní sídlí krizový štáb řídící boj se záplavami.
Podívejte se na velkou vodu, která už přes měsíc sužuje Pákistán:
Záplavy v Pákistánu vyhnaly od počátku srpna z domovů již sedm milionů lidí, z toho více než milion prchal před vodou v posledních 48 hodinách.
Pákistánské záplavy si již vyžádaly minimálně 1643 obětí. Hmotné škody se pohybují v miliardách dolarů.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz