Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.10. 2018 20:46
Kauza Altner

Altnerovi dědicové dávají ČSSD ultimátum! Chtějí své peníze

Zdeněk Altner
Zdroj: TV Nova
Advokát Zdeněk Altner.

Dědicové advokáta Zdeňka Altnera chtějí co nejdříve zpět své peníze, které jim dluží ČSSD. Po posledním fiasku sociálních demokratů v komunálních volbách přišli Altnerovi pozůstalí s návrhem na vyřešení celé situace.

Advokát, který předloni zesnul, vysoudil na ČSSD téměř 338 milionů korun za své právní služby. Strana podala proti pravomocnému rozsudku dovolání k Nejvyššímu soudu.


“V návaznosti na poslední vývoj v ČSSD a její ekonomický stav, jsme se rozhodli Vám tímto veřejně deklarovat naši ochotu postupovat způsobem, jehož výsledkem by bylo, podle našeho přesvědčení, rozumné ukončení kauzy Lidový dům,“ stojí ve výzvě Altnerových dědiců adresované předsedovi sociálních demokratů Janu Hamáčkovi.

 

Zde si můžete přečíst celou výzvu Altnerových dědiců:

Výzva dědiců Zdeňka Altnera [pdf]


Navrhují, že pokud vezmou sociální demokraté zpět své dovolání proti pravomocnému rozsudku Městského soudu v Praze, který Altnerovi přiřkl peníze za jeho právní služby, tak straně poskytnou čtyřměsíční lhůtu k zaplacení pohledávky. S ČSSD jsou ochotní jednat do 25. října, lhůta pro stažení odvolání je 26. října.


“ČSSD zatím neobdržela oficiální cestou žádný takový návrh. Pokud se tak stane, postoupíme jej našim právním zástupcům,“ sdělil ve čtvrtek večer na dotaz TN.cz mluvčí sociálních demokratů Petr Vurbs.

 


Sociální demokraté se v poslední době dostali do tíživé situace. Podle portálu Neovlivní.cz někteří straníci dokonce uvažují o prodeji Lidového domu, sídla nejstarší české strany. Partaj se už tak potýká s dluhy a ztenčenými příspěvky od státu za hlasy získané ve volbách do Poslanecké sněmovny.

rod TN.cz
Reklama