Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 2. 2016
Hlasujte Krajské volby

ANKETA: Krajské volby se blíží, komu dáte svůj hlas?

Volby
Zdroj: Mediafax
Volby - ilustrační foto

Tři čtvrtě roku zbývá do dalších voleb, které na další čtyři roky určí mocenské uspořádání v jednotlivých krajích. ČSSD obhajuje 11 hejtmanských křesel. Podle průzkumu společnosti SANEP se zřejmě bude muset vzdát alespoň šesti z nich. Jak budete hlasovat vy?

Podle lednového průzkumu společnosti SANEP pro Deník drží ČSSD vedení jen v pěti krajích, na Vysočině, v Moravskoslezském kraji, v Jihomoravském kraji, v Jihočeském Kraji a ve Středočeském kraji. K vítězství ve čtyřech krajích má našlápnuto hnutí ANO. Nejlépe si vede v Olomouckém kraji, v Libereckém kraji, v Plzeňském kraji a v kraji Královéhradeckém.

 

Ve dvou krajích mají nejsilnější pozici komunisté, konkrétně v Ústeckém a Karlovarském kraji, kde vyhráli už v předchozích volbách. Lidovci mají nejlepší výchozí pozici v kraji Zlínském a pod hlavičkou Koalice pro Pardubický kraj společně s SNK ED a Nestraníky také v Pardubickém kraji.

 

Kraj Vysočina

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách v kraji Vysočina

Hlasovalo 5299 lidí.
Podle průzkumu SANEPu se do krajského zastupitelstva na Vysočině má šanci dostat šest stran. ČSSD si s necelými 22 % udržuje bezpečné vedení před druhým hnutím ANO, který by volilo 16,5 %. Silnou pozici mají také Komunisté a KDU-ČSL s necelými 16, respektive s 11,6 %. Do zastupitelsva by se dostalo také hnutí Pro Vysočinu a ODS.

 

Moravskoslezský kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách v Moravskoslezském kraji

Hlasovalo 3301 lidí.
ČSSD si na severní Moravě udržuje tříprocentní vedení před hnutím ANO a tří a půl procentní před komunisty. Do krajského zastupitelstva by pronikli také Lidovci a Nezávislí. ODS chybí jedna desetina procenta.

 

Jihomoravský kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách v Jihomoravském kraji

Hlasovalo 3147 lidí.
Hejtman Michal Hašek míří za obhajobou svého křesla. Na druhé komunisty má ČSSD náskok 7 a půl procenta. Necelé procento pak ztrácí také hnutí ANO a Lidovci. Do zastupitelstva by se dostala ještě ODS.

 

Olomoucký kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách v Olomouckém kraji

Hlasovalo 2786 lidí.
ČSSD v Olomouckém kraji výrazně uškodila kauza zadrženého hejtmana Rozbořila. Před sociální demokraty se dostalo hnutí ANO i komunisté. ANO má před komunisty dvouprocentní náskok. Na místa v krajském zastupitelstvu si mohou brousit zuby také Koalice pro Olomoucký kraj Se starosty a občanští demokraté.


Jihočeský kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách v Jihočeském kraji

Hlasovalo 2867 lidí.
Další kraj, ve kterém má ČSSD šanci obhájit křeslo hejtmana. Průzkum SANEPu pro Deník jí s 21 % dává tříprocentní náskok před hnutím ANO. Na místa v krajském zastupitelstvu mohou myslet také komunisté, lidovci, ODS a hnutí Jihočeši 2012, které se těší téměř třináctiprocentní podpoře.


Středočeský kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách ve Středočeském kraji

Hlasovalo 3007 lidí.
Podle průzkumu SANEPu poslední kraj, ve kterém ČSSD vede. S 18,6 % má půlprocentní náskok před hnutím ANO. Komunisté ztrácí další 2 procenta. Do zastupitelstva by se dostala také ODS a TOP 09. Těsně pod hranicí 5 % pak skončila Koalice KDU-ČSL, SNK ED a nezávislých kandidátů, Koalice Svobodných a Soukromníků a Piráti.

 

Ústecký kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách v Ústeckém kraji

Hlasovalo 2789 lidí.
Za obhajobou hejtmanského křesla míří komunisté. Hnutí ANO ale ztrácí jen půl procenta. ČSSD je až třetí. Do zastupitelstva by se dostali také Severočeši.cz, hnutí Pro!Kraj a Občanští demokraté.

 

Liberecký kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách v Libereckém kraji

Hlasovalo 2648 lidí.
Hned sedmička stran má šanci zasednout v zastupitelstvu Libereckého kraje. Nejlépe si vede hnutí ANO s podporou 17,6 %.Druhá příčka patří komunistům, před hnutím Starostové pro Liberecký kraj, které volby před čtyřmi lety vyhrálo. V tomto kraji dosáhla ČSSD vůbec nejhoršího výsledku Volilo by ji 11,9 % voličů. Těsně za ní se umístila Změna pro Liberecký kraj. Místa v zastupitelstvu průzkum předpovídá také ODS a TOP 09.

 

Zlínský kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách ve Zlínském kraji

Hlasovalo 2701 lidí.
Lidovci míří ve své baště za vítězstvím. Volilo by je necelých 19 % voličů. Hnutí ANO ztrácí půl procenta. Úspěch ve volbách předpovídá průzkum také ČSSD a KSČM. Do zastupitelstva by s 6,6 % pronikla také koalice Svobodných a Soukromníků, kteří se v Uherském Hradišti dokázali zásluhou Iva Valenty proniknout do Senátu.

 

Karlovarský kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách v Karlovarském kraji

Hlasovalo 2522 lidí.
Druhý kraj, v němž mohou na vítězství ve volbách myslet komunisté. Hnutí ANO ztrácí necelé procento. Třetí příčka patří ČSSD. Místní sdružení ALTERNATIVA by volilo přes 10 % voličů. Naději na zastupitelská křesla dává průzkum také Koalici pro Karlovarský kraj a ODS.


Plzeňský kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách v Plzeňském kraji

Hlasovalo 2654 lidí.
Další kraj, kde mají největší šanci zástupci hnutí ANO. Dosud vládnoucí ČSSD patří druhá příčka před komunisty. Předchozí volby v kraji vyhrála ODS. I teď dosahuje v Plzeňském kraji nejlepšího výsledku, ale přetaveno na čísla to znamená jen něco málo přes 9 %. Nad pětiprocentní hranicí se pohybuje také TOP 09 a Koalice pro Plzeňský kraj.

 

Pardubický kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách v Pardubickém kraji

Hlasovalo 2525 lidí.
Jediný kraj, ve kterém vítězí místní koalice. Tu tvoří lidovci, SNK ED a Nestraníci. S 17,5 % těsně poráží hnutí ANO (17,2 %) a ČSSD (17,1 %). KSČM patří třetí příčka. Do zastupitelstva by se dostala ještě ODS.

 

Královéhradecký kraj

Anketa

Kterou stranu byste volili v krajských volbách v Královéhradeckém kraji

Hlasovalo 2527 lidí.
S dvouprocentním náskokem ovládlo průzkumy hnutí ANO před komunisty a ČSSD. Koalici pro Královéhradecký kraj složenou z KDU-ČSL a VPN patří čtvrté místo. Nad pětiprocentní hranicí skončila také ODS, Východočeši + STAN, Nezávislí a TOP 09.
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.2. | 15:27 ladmato
45
Kdyby podle tohoto anketního grafu dopadly i parlamentní volby, bylo by to ...
4.2. | 20:24 bimbi20
-45
Nejlepší volba je TOP9 v celé zemi a pan kníže Schwarzenberg pak na křeslo ...
8.2. | 16:33 satanastatanas
7
Náhlasit nevhodný komentář
KOmmunistum bylo doprano jen 40 let na kompletni zmenu, dali lidem bydleni, praci,odstranili zebraky a bezdomovce..Soucasni demokrate" to vse vratili zpet, ato za 25 let...Kde jsme mohli dnes byt..
8.2. | 00:10 vretenuskaprehlizena
23
Náhlasit nevhodný komentář
Tyhle volby vyhraje SPD, jediní, kteří se snaží dělat vše pro národ. Nemluvím jen o těch islámských kreaturách. Přečtěte si vy, co pořád prskáte, za co všechno už se snažil bojovat a bojuje.
8.2. | 00:08 vretenuskaprehlizena
4
Náhlasit nevhodný komentář
bimbi20 jj, naprostý souhlas, na elektrické.
6.2. | 19:25 satanastatanas
-39
Náhlasit nevhodný komentář
Opravdu by nekdo volil xenofoba Okamuru ktery se u Jilkove pta kolik stoji jedna "znasilnena divka"??? imigranty? To se vam zda normalni, od polovicniho privandrovalce? Jak jinak ho nazvat?
6.2. | 13:35 suprafon
17
Náhlasit nevhodný komentář
Evidentně v tom článku mají zásadní chyby,protože podle průzkumu všude vede SPD a dávám také hlas..a ne jen tady
5.2. | 21:35 lucielucina
20
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli to dnešní vláda probruselsky u nás posere, tak příští volby to má SPD hodně nadějné. Podle toho jak se chová Sobotka a spol. se grafu nedivím. Po přečtení Sobotkových meilů průzkumným společnostem dneska může věřit jen úplný naivka, bývají cinknuté.
5.2. | 18:55 Eric Faust
37
Náhlasit nevhodný komentář
Já vidím jako vítěze této ankety SPD, jasně válcuje ostatní politickou drobot, proč redaktoři melou něco jiného?
5.2. | 18:37 Vladimír Frejlich
16
Náhlasit nevhodný komentář
bimbi20 Ale elektrický křeslo!!!
5.2. | 15:27 ladmato
45
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby podle tohoto anketního grafu dopadly i parlamentní volby, bylo by to dobré.
5.2. | 11:43 satanastatanas
24
Náhlasit nevhodný komentář
Velka cast obyvatel Ceska preztoze chodi do prace neni schopna uzivit rodinu a zajistit slusne bydleni! Je treba se divit ze Cesko odmita prijmout EURO? VZdyt zahranici by muselo puknout smich kdyby videlo ze v Cesku kdo chodi do prace vydela 410 Eur mesicne! Coz si v Nemecku videla i haizlbaba!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme