Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 9. 2017
EET

ANKETA: Účtenková loterie je tu, stačí několik kroků k registraci

Zdroj: TV Nova

Účtenková loterie startuje. Od zítřka si můžete zaregistrovat účtenku a třeba i vyhrát auto nebo milion korun. Peníze na to půjdou ze státního rozpočtu. Ministerstvo financí chce tak lidi přimět, aby si při placení více říkali o účtenky.

Účtenky musí vystavit v každém obchodě, většina z nás je ale přitom buď hned vyhodí do nejbližšího koše nebo zmuchlá do kapsy. To by ale teď mohla být osudná chyba. Od zítřka vám totiž jeden takový papírek může vyhrát milion korun či auto.

 

"Je normální účtenku vydávat a vzít si ji. Chtěli bychom, aby to bylo u každého nákupu a tím vlastně se ta záležitost kolem EET přiblížila tomu co chceme," vysvětlil ministr financí Ivan Pilný.

 

Vyhrát můžete s jakoukoliv účtenkou od všech obchodníků, kteří spadají do EET. Ta zatím platí pro restaurace, hotely, maloobchodní a velkoobchodní firmy. "Účtenku musíme dávat každýmu, takže pro nás to nemá žádnej význam," uvedla provozovatelka restaurace.

 

Jako každá hra má i účtenková loterie svá pravidla. Zapojit se mohou lidé starší 18 let a ze stejného obchodu smí soutěžit pouze jeden účet za den.

 

Anketa

Zúčastníte se účtenkové loterie?

Hlasovalo 21017 lidí.

 

Zaregistrovat účtenku může jen ten, kdo má chytrý telefon nebo počítač s připojením k internetu, někteří se ale obávají, že právě to by mohla být pro starší lidi překážka.

 

A jak to vlastně funguje? Zaplatíte, dostanete účtenku, pak ji do slosování o ceny můžete zaregistrovat na webové stránce nebo pomocí mobilní aplikace. Na webové stránce do formuláře vyplníte svůj e-mail nebo telefon, jeden z číselných kódů z účtenky a nakonec údaje o tržbě. U mobilní aplikace je to jednodušší.

 

 

"Je možné to sejmout OCR kódem, to znamená načíst ty údaje, které jsou potřebné přímo z té účtenky," doplnil Pilný. Každý měsíc je v sázce 21 tisíc výher. První losování bude 15. listopadu.
 

Lucie Heřmanská/klma tn.cz / TV Nova