Aktualizováno 25.7. 2017 15:20
volební potenciál

ANO stále s přehledem vede, do Sněmovny by šli i Piráti a Realisté

Volby do Sněmovny
Zdroj: TV Nova

Situace před volbami se neustále mění, strany bojují o voliče a volební potenciál se neustále přelévá. Z aktuálního průzkumu vyplývá, že nejpreferovanější strany zůstávají v čele, u menších se ale rozdíly v krátkém čase projevují intenzivněji. Do Sněmovny by se na konci července dostalo celkem devět stran.

Podle průzkumu společnosti Sanep se jako nejpreferovanější strana stále jeví Hnutí ANO, kterou následuje ČSSD. Tyto strany se i přes to potýkají s velmi velkou skupinou váhajících voličů.

 

ČSSD má oproti ANO rozhodnutých voličů o polovinu méně. Jistotu křesel podle rozhodnutých voličů by měla také KSČM.

 

Je tedy zjevné, že právě váhající voliči rozhodnou o finální podobě Sněmovny, jejich volbu může ovlivnit předvolební souboj, který naplno vypukne počátkem září, uvádí Sanep.

 

Váhající voliči stále častěji začleňují do svého výběru stranu SPD pod vedením Tomia Okamury, strana by se podle průzkumu díky již rozhodnutým voličům dostala nad pětiprocentní hranici. Váhající voliči se přiklání často také k Realistům s Petrem Robejškem a k Pirátům pod vedením Ivana Bartoše.

 

Volební potenciál červenec 2017
Zdroj: SANEP

 

"Jakkoli je nutné zdůraznit, že volební potenciál nelze zaměňovat s volebním modelem, je zřejmé, že voliči SPD zahrnují Realisty a Piráty spolu s parlamentními stranami do svých úvah o možné podpoře. Voliči tedy hledají alternativy a je možné, že celkový obraz domácí politické scény povede k tomu, aby tyto alternativy vnímali jako primární volbu," uvádí tisková zpráva společnosti Sanep.

 

 

Ze stávajících stran se ukazuje zájem o podporu ODS, která by i s aktuálním počtem rozhodnutých voličů měla jistotu získání sněmovnách křesel. Průzkum také ukazuje na to, že koalice KDU-ČSL a STAN by byla velmi riskantní.

 

Souboj o voliče čeká i TOP 09, jejichž osud by byl aktuálně v rukou váhajících voličů.
 

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.7. | 15:22 bogorovnyj
13
Čisla to ukazují nekompromisně, nás voličů SPD je každým dnem víc a nikdo nás ...
25.7. | 15:41 Petr Kelenda
-11
ANO,na vánoce tu máme první várku muslimů.Babiš nebude platit EU pokutu za ...
25.7. | 20:23 Miroslav Hudec
6
Náhlasit nevhodný komentář
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kalousek-spadl-totalne-na-usta-Predbehl-ho-Okamura-Pruzkum-ze-ktereho-pada-celist-497504
25.7. | 19:46 lucielucina
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Že po volbách to sem bude Babiš navážet je velmi pravděpodobné. Všichni voliči ANO mají spoluúčast na dovoz muslimských imigrantů podle zadání z Bruselu. Babišovi nelze věřit, hovoří tak jak mu radí jeho poradci v předvolební době.
25.7. | 18:54 lucielucina
5
Náhlasit nevhodný komentář
www.predvolebnipruzkum.cz Kdo mi vysvětlí ten drastický rozdíl.
25.7. | 15:41 Petr Kelenda
-11
Náhlasit nevhodný komentář
ANO,na vánoce tu máme první várku muslimů.Babiš nebude platit EU pokutu za nevzítí uprchlíků.Radši jich 10 tis. vezne.Máme se na co těšit.Konec Evropy je už na dohled.
25.7. | 15:22 bogorovnyj
13
Náhlasit nevhodný komentář
Čisla to ukazují nekompromisně, nás voličů SPD je každým dnem víc a nikdo nás nezastaví. V říjnu ve vládě a můžeme za to poděkovat především srabácký vládě B.Sobotky, Babiše a Bělebrádka. Na ty nazdárky tam není nikdo zvědavej a není se čemu divit.