Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.8. 2017 17:36
nehoda na dálnici

Turistický autobus v Egyptě havaroval! Nejméně 15 mrtvých

Nehoda turistického autobusu v Egyptě - 2
Zdroj: Profimedia

Havárie turistického autobusu v Egyptě si vyžádala životy nejméně 15 lidí, 42 cestujících bylo zraněno. K neštěstí došlo na silnici mezi Káhirou a Bání Suvajf, informovala agentura Mena.

Autobus soukromé cestovní agentury vezl 62 lidí. Na silnici mezi Bání Suvajf a Káhirou se vůz střetl s pick-upem a zřítil se z nadjezdu na vozovku pod ní. Podle egyptské státní tiskové agentury Mena zemřelo 15 lidí, 42 utrpělo zranění. Nejméně tři ze zraněných lidí jsou ve velmi vážném stavu.

 

Informace o národnosti cestujících nejsou zatím k dispozici. Autobusy cestovních agentur jsou mimo sezónu používány i na vnitrostátních linkách.

 

Podle agentury Al-Masry k nehodě došlo na východní pouštní dálnici. Autobus vezl zřejmě cestující, kteří se chystali na oslavu svátku Eid al-Adha, který letos připadá na 1. září.


13

GALERIE: Nehoda turistického autobusu v Egyptě

Zdroj: Profimedia

Nehoda turistického autobusu v Egyptě - 1

Hodnocení:

 

Předběžnou příčinou nehody bylo podle vyšetřovatelů rychlost jízdy autobusu, po nehodě se zřítil z mostu z výšky asi šest metrů. Mezi oběťmi je řidič autobusu. Jeho syn je mezi zraněnými.

 

Dopravní nehody s tragickým koncem jsou v Egyptě poměrně časté. Světová zdravotnická organizace upozorňuje, že ročně na egyptských silnicích zemře 12 tisíc lidí.

TN.cz