Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.1. 2017 18:07
důležitý nález

Budou se přepisovat učebnice? Vědci objevili v těle nový orgán!

Nový lidský orgán
Zdroj: University of Limerick
Vědci objevili v oblasti břicha úplně nový orgán

Vědci objevili v oblasti břicha úplně nový orgán, nazvali ho "okružím". Zatím neznají jeho přesnou funkci, ale jeho další výzkum by mohl pomoci s porozuměním a léčbou závažných nemocí.

Dlouho si vědci mysleli, že okruží nebo též mezentérium slouží pouze k tomu, aby drželo břišní orgány pohromadě. Jenže nejnovější výzkumy ukázaly, že okruží je samostatný orgán se specifickou strukturou.

 

Funkci orgánu ale zatím úplně nerozumíme. "Anatomický popis, který byl v učebnicích po dobu 100 let, není pravdivý. Tento orgán není vůbec fragmentovaný, je to jedna jediná struktura," řekl deníku Daily Mail vědec J. Calvin Coffey z Univerzitní nemocnice v irském Limericku. Coffey byl prvním, kdo mezenterium jako samostatný orgán popsal.

 

 

Tato změna už byla zveřejněna v nejdůležitější sérii učebnic anatomie, známé Gray's Anatomy. Prvním, kdo mezenterium popsal a zakreslil, byl už renesanční všeuměl Leonardo da Vinci. Velké množství lékařů ho však ignorovalo, považovali orgán za nedůležitý přívěšek s nevalným významem pro organismus. Coffey, který začal v roce 2012 nový výzkum, dokázal změnit pohled na tento orgán.

 

Nález může mít v budoucnu velký význam. "Když budeme mezenterium chápat jako celistvý jedinečný orgán, můžeme k nemocem této části těla přistupovat s přihlédnutím právě k tomuto orgánu. Mohlo by to vést k lepším léčebným výsledkům," řekl odborník. Do budoucna by mohl jeho objev pomoci při léčbě rakoviny, Crohnovy choroby a mnoha dalších.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Darovala manželovi ledvinu, on ji po operaci opustil. Žena chce orgán zpět

PRO SILNÉ POVAHY! Dívku pět let bolelo břicho. Lékaři jí z něj vyndali část lidského těla!

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.1. | 19:38 Roman Skala
17
Trasimiho mozek !
4.1. | 20:26 pichav
-7
SKALA OMYL !!!! TO MAJI HLAVNE CESI VYVINUTE !!!! KVULI NASYSLINU !!!!! PROTOZE ...
4.1. | 23:40 undatra
3
Náhlasit nevhodný komentář
Odborník žasne a laik se ani nediví .Lidský člověk zvaný homo sapiens , nemůže být ani živý .Protože by se nemohla potvrdit teorie pana Darwina .A vědci se marně přou , protože je tu něco jiné .
4.1. | 23:05 Roman Skala
6
Náhlasit nevhodný komentář
Bimbi je mi lito. U tebe nemuze byt o mozkovych bunkach ani rec. Ale nezoufej. Nehrozi ti mozkova mrtvice. Staci kdyz ti nekdo zmackne soucasne Ctrl+Alt+Delete a muzes sve skvosty psat dale.
4.1. | 22:59 Roman Skala
5
Náhlasit nevhodný komentář
Nejasej Trasimi. 1000000x zvetseny.
4.1. | 22:48 bimbi20
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Ano, konečně u mě našli centrum v mozku, které funguje, abych milovala migranty... Bohužel zbytek ČR má tento orgán zakrnělý :-(
4.1. | 22:11 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Puvod blbych kecu Cechu odhalen.Povinne vyoperovat vsem.
4.1. | 21:49 Irena Beránková
11
Náhlasit nevhodný komentář
Tak oni už pitvali bimbi?
4.1. | 20:36 pichav
-5
Náhlasit nevhodný komentář
PREDSTAVTE SI !!!! ZE V DOBE KRIZE A PADU BANK !!!! BY TY CESKY STREVA !!!! HROMADNE VYSYPALY STREVA !!!!!!!! A PAR NORMALNICH LIDI !!!! JAKO JA !!!! CO NESYSLI A NEZAVIDI !!!! SE V TOM MUSELO PROHRABAVAT !!!! A VYMOTAVAT !!!!! KDYBY TEN ORGAN NEBYL !!!! TAK BY TU BYLI SAMI PUKAVCI !!!!!!! PUK
4.1. | 20:26 pichav
-7
Náhlasit nevhodný komentář
SKALA OMYL !!!! TO MAJI HLAVNE CESI VYVINUTE !!!! KVULI NASYSLINU !!!!! PROTOZE ABY JIM BRICHO NEPUKLO !!!!! KDYBY NASYSLINO POTRATILI !!!!!!!!! JAK SE KDYSI RIKALO ZE !!!! PUKNE VZTEKY !!!!! TAK TO SE ZVLAST U CECHU CASEM VYVINULO !!!! TAKOVA OCHRANA !!!! A I PROTI SOUSEDSKEMU PUKNUTI ZAVISTI ATD !
4.1. | 19:38 Roman Skala
17
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimiho mozek !
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme