Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2017 21:53
výstraha meteorologů

Do Česka dorazily silné bouřky! Hrozí krupobití i přívalové deště

Bouřky
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Do Česka večer dorazily silné bouřky, před kterými varovali meteorologové. Zasáhnou většinu republiky a mohou být provázeny silným větrem a krupobitím. Vydatně pršet by mělo také ve čtvrtek a v pátek.

Výstrahu před silnými bouřkami s krupobitím vydali meteorologové. Platí od dnešní 21. hodiny až do zítřejších 5 hodin ráno, a to pro Prahu, Středočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Jihomoravský, Olomoucký, Moravskoslezský kraj a Vysočinu. Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst či sklepů.

 

"V oblasti frontálního rozhraní se budou od středy vyskytovat na našem území přeháňky a bouřky, ojediněle i intenzivní s úhrny až kolem 40 mm, s nárazy větru a kroupami. První intenzivní srážky jsou pravděpodobné ve středu ve večerních hodinách a v noci na čtvrtek. Další očekáváme ve čtvrtek od odpoledních hodin a v průběhu pátku," upozorňují meteorologové.

 

Bouřky - radar
Zdroj: ČHMÚ Snímek z radaru (čas 19:45)

 

Podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress bude situace nejhorší ve čtvrtek. "Nejvíce srážek očekáváme ve čtvrtek na přechodu fronty - v bouřkách se srážkové úhrny zastaví až na 40 mm," potvrdila.

 

 

13

GALERIE: Srážkové mapy

Zdroj: Meteopress

Srážkové mapy - 1

Hodnocení:

 

Ve čtvrtek budou zároveň teploty na Moravě a ve Slezsku stoupat vysoko nad třicet stupňů. "Očekáváme, že ve čtvrtek na Moravě a ve Slezsku přesáhnou teploty na většině území hodnotu 34 °C. Velmi teplé počasí s teplotami nad 31 °C bude na východě našeho území pokračovat i v pátek," dodávají.

 

 

Výstraha před vysokými teplotami platí od čtvrtečního poledne do 19 hodin pro kraj Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a Vysočinu.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se zachovat během bouřky?

Víme, jak může počasí pozitivně ovlivnit naše zdraví!

TRAGÉDIE: Do patnáctiletého chlapce uhodil blesk. Mohla za to činnost, na kterou může doplatit každý!

mom TN.cz