Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.12. 2017 19:31
výstraha varování meteorologů

Kvůli sněhu uvízly autobusy, auta hromadně bourají. Hrozí i náledí!

Nehoda - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Situaci na mnoha českých silnicích komplikuje sníh. Zpočátku sněžilo zejména na východě Čech, odpoledne začalo hustě chumelit i v Praze. Na Pražském okruhu se zřejmě právě vlivem počasí srazil nákladní vůz a tři osobní auta, provoz autobusů v hlavním městě musel být dokonce v některých ulicích zastaven. Meteorologové vydali výstrahu před náledím.

Od nedělního rána sněží nejen v horách, ale i v nižších oblastech. Chumelenice však s sebou přinesla i dopravní komplikace. Uježděná vrstva sněhu potrápila řidiče v okolí Lanškrouna i Jičína, stejně tak v Krkonoších nebo Orlických horách.

 

 

A ani odpoledne situace nebyla o moc lepší. Před šestnáctou hodinou se na 17. kilometru Pražského okruhu mezi Modleticemi a Ruzyní stala hromadná nehoda a to právě v době, kdy začalo hustě sněžit. "Jde o srážku nákladního auta a tří osobních," sdělil mluvčí policie Jan Rybanský. Incident se podle něj naštěstí obešel bez zranění. "Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření," dodal.

 

V hlavním městě musel být navíc zastaven provoz autobusů kvůli spadlému sněhu V Hodkovičkách, ulicích Nad Lomem, Štúrova, Weberova, Ke Slivenci, Zadní Kopanina aj.

 

18

GALERIE: Sníh na horách (17. 12.)

Zdroj: ČHMÚ

Sníh na horách - Měděnec

Hodnocení:

 

Sníh zkomplikoval situaci i na Kladensku. V ulici Petra Bezruče havaroval autobus - při odbočování narazil do svodidel a částečně zablokoval křižovatku. Podle policejní mluvčí Vendulky Marečkové se nikdo nezranil. Další nehoda se stala u Pleteného Újezdu, kde se srazila hned tři osobní auta. Tentokrát se nehoda bez zranění neobešla.

 

Sníh na horách - 2
Zdroj: ČHMÚ Pohled na radar (15:30)

 

A sněžit má podle meteorologů i v dalších dnech. Už během noci na pondělí se mohou ojediněle objevit i mrznoucí mlhy, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nejnižší teploty mají být 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -8 °C. V pondělí mohou teploty přes den klesnout pět stupňů pod bod mrazu. I v tento den se mohou objevit sněhové přeháňky. Jestli bude bílo i na Vánoce, se dočtete zde.

 

Výstraha

 

Sněhové pásmo postupuje od severu k jihu. S ohledem k poklesu teplot ve večerních a nočních hodinách i osm stupňů  pod bod mrazu se dá předpokládat místy tvorba náledí nebo zmrazků. Meteorologové už kvůli tomu vydali i výstrahu.

 

Varování se týká celkem devíti krajů - Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského Středočeského a Prahy. Výstraha je platná od nedělních 17:30 do pondělních devíti hodin ráno.

 

Sníh na Bílé hoře:

Sníh na Pražském okruhu:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

Zapomeňte na škrabku! S ranní námrazou na čelním skle je KONEC. Stačí tento jednoduchý trik

Vánoční zázrak? Tento Santa Claus udělal dobrý skutek! Podívejte se, jak pomohl nebohé ženě. VIDEO

lud TN.cz