Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.3. 2017 20:37
nebezpečné hory

Další lavina ve Francii! Nejméně jeden mrtvý, dva lidé se pohřešují

Zdroj: TV Nova

Ve francouzských Alpách se utrhla další lavina. Smetla trojici mladých snowboardistů, kteří se vydali na jízdu ve volném terénu mimo sjezdovku. Jeden Nizozemec zemřel, další dva se stále pohřešují.

V Savojsku v blízkostí italské hranice zemřel v úterý večer jeden snowboardista z Nizozemska. V oblasti lyžařského střediska Valfréjus jel ještě se dvěma kamarády, po kterých stále záchranáři pátrají. Je už ale jen malá šance, že by byli pohřešovaní nalezeni živí.

 

Snowboardisté ve věku 20 až 25 let zřejmě vůbec netušili, že směřují do nebezpečného úseku, ve kterém platil čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Mladíci u sebe neměli ani lavinové vyhledávače.

 

 

Lavina spadla v úterý okolo 19.30. V ten den dopoledne zavalila lavina i lyžařské středisko v Tignes. Podle prvních informací bylo pod sněhem na modré sjezdovce spoustu lidí. Informace se ale nepotvrdily a incident se obešel bez obětí a zraněných.

has TN.cz

Diskuze

8.3. | 12:56 nepot
1
Náhlasit nevhodný komentář
Proboha - jak mohou zaměstnat takového "redaktora". Má vůbec maturu? Sice nemám ve zvyku buzerovat kvůli hrubkám, ale tohle už opravdu tluče dveřmi....
8.3. | 12:35 nichts obernichts
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jak tragicke to je: "Nejméně jeden mrtví, .." mi dava nadeji nekontrolovat vlastni gramatiku!
8.3. | 12:32 suffa
3
Náhlasit nevhodný komentář
vážení redaktoři, 1 mrtví ..))? Mrtvý podle vzoru mladý - to se učí děti v 5. třídě. Takže jeden mrtvý..)))