Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.2. 2018 10:51
Planý poplach

Sebevražda v Národním: Žena chtěla skočit z galerie mezi diváky

Zdroj: AKTU.cz

Zvláštní zásah v Národním divadle mají za sebou pražští policisté. Žena na tísňovou linku nahlásila, že chce její dcera spáchat sebevraždu skokem z nejvyšší galerie při představení. Nakonec se ukázalo, že jde o planý poplach.

Policisté přijali hlášení o sebevražedném úmyslu v Národním divadle v pátek kolem tři čtvrtě na devět večer. Tvrdila, že její dcera chce skočit z nejvyšší galerie divadla. Operátoři nechtěli nic podcenit, a tak na místo povolali několik policejních jednotek.

 

"K Národnímu divadlu tak ve velice krátké chvíli dorazily přibližně dvě desítky mužů a žen zákona. Takovéto množství policistů bylo adekvátním počtem také proto, že v danou chvíli sledovala v hledišti právě probíhající představení Carmen bezmála tisícovka diváků," informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Pro policisty to byla opravdu nestandardní situace. Věděli, že zákrokem by narušili představení a možná také vyvolali paniku, která by vedla ke zraněním. Zároveň podle Hulana museli uvážit možnost, že by mohlo jít o provokaci či hrozbu teroristického útoku.

 

 

14

GALERIE: Zásah policie v Národním divadle

Zdroj: AKTU.cz

Zásah policie v Národním divadle - 1

Hodnocení:

 

Nejdříve proto muži zákona s fotkou ženy, která měla mít sebevražedný úmysl, zamířili za personálem divadla. Ten potvrdil, že taková žena opravdu sedí v hledišti. Než se policisté stačili rozhodnout, co dál, zavolala oznamovatelka znovu na tísňovou linku a svá slova odvolala.

 

 

 

"Neb se s největší pravděpodobností jednalo o nedorozumění, nebo možná dokonce žert ze strany její dcery. Žena dokonce důrazně žádala operátora, aby zastavil veškerá opatření, která do té doby policisté učinili," doplnil Hulan.

epa TN.cz