Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.2. 2016 20:58
Šokující záběry

Děsivá svědectví policistů: Tohle ukrývají telefony uprchlíků!

Zdroj: TV Nova

Děsivé fotografie získala televize Nova od českých policistů, kteří pomáhají v zahraničí se zvládáním přílivu migrantů. Objevují se na nich nejen muži se zbraněmi a vlajkami s arabskými nápisy, ale i brutální výjevy.

Pocházet mají údajně z mobilů některých uprchlíků. Hned dvě desítky fotografií jsme ukázali ministrovi vnitra. Objevili je prý čeští policisté u uprchlíků, kteří chtějí do Evropy.


Přitom jedna fotka, která podle značky v pozadí vznikla poblíž hlavního města islámského státu, je stará jen asi dva měsíce. Některé další snímky ale na první pohled působí jako nepovedené fotomontáže nebo fotky stažené z internetu.


"Viděl jsem podobné fotografie. Telefony plné podobných fotografií se našly v Maďarsku, byly vyhozeny právě v místech, kde migranti procházeli," glosuje záběry ministr vnitra Milan Chovanec.


Nutně se ale podle expertů nemusí jednat o teroristy. Podobný obsah mobilu může prý migrantům pomoci při průchodu oblastmi ovládanými právě teroristy. A nebo si fotky uložili, protože chtějí uchovat důkazy o řádění islámského státu a možná doufají, že jim to pomůže při žádosti o azyl.Podle ministra Chovance jde o desítky případů. Přitom od začátku uprchlické krize do Evropy přišlo přibližně jeden a půl milionu uprchlíků a dalších zhruba dva a půl milionu stále čeká v Řecku nebo Turecku.


Fotky z poprav Islámským státem už dříve našly u migrantů například norské tajné služby. Ani ty ale nepotvrdily, že šlo o teroristy.


"Řada uprchlíků měla u sebe také velké finanční částky. To vše vypovídá nejen o značném procentu ekonomických migrantů, ale také o tom, že jsou mezi nimi i osoby s problematickou, nebo dokonce kriminální minulostí," nešetří tvrdými slovy ministr obrany Martin Stropnický.
 

pez, Martin Šnajdr TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.2. | 21:05 petalinos
50
Občané ČR každý rozumě uvažujíci to vidí jako řizenou invazi zastíranou ...
25.2. | 21:59 pistes
-5
Jako důkazy o řádění IS??? Takhle jsem se za poslední léta nezasmál.
29.3. | 20:28 marekm18
0
Náhlasit nevhodný komentář
Každý z "uprchlíků", o kom se potvrdí, že má napojení, byť i to nejmenší, by měl být postaven před popravčí četu a někde zakopán.
26.2. | 16:36 implacable
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tož temu řékám falošný člověk,kebymu poslali krabicu s lidsků hlavů,nám řekne že je to balon.
26.2. | 09:17 Joko
8
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím proč tu mínusujete "pistes"? Za to že vidí co za cypovinu řekl Chovanec ? Nafotí si důkaz o řádění IS. a pak to v Maďarsku vyhodí (aby to náš minisrt našel) . To je důkaz ale něčeho jiného ,že nám lžou až se jim od hub práší...
26.2. | 07:05 Jiří Sataba
22
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo je vlastenec tak musí vetřelce likvidovat jinak se namnoží jako potkani
25.2. | 23:48 yjy
18
Náhlasit nevhodný komentář
Opravdu to ještě někoho překvapuje?
25.2. | 23:14 adam12345678901234
32
Náhlasit nevhodný komentář
Střílet, potápět a likvidovat tu islamskoou verbež přímo na moři. Nemůže být přeci tak velký problém potopit omylem pár lodí.
25.2. | 22:18 allanaldik
22
Náhlasit nevhodný komentář
Jsou to preci vsechno VS teroristi,evropa ma byt hrda ze jdou zrovna sem, maji nas co ucit a jejich kultura nas velmi obohati.Jen nevim cim nas obohati poloopice.Kdyz jdu do ZOO tak mohu s klidem rict ze to me obohati,ale ty co sem maji namuíreno tak to urcite nebude obohaceni ale uplne neco jineho.
25.2. | 22:15 Miroslav Hanko
13
Náhlasit nevhodný komentář
Zkopírovat,namnožit a polepit tím kde co.
25.2. | 21:59 pistes
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Jako důkazy o řádění IS??? Takhle jsem se za poslední léta nezasmál.
25.2. | 21:26 Barbora Doleželová
46
Náhlasit nevhodný komentář
Chudáci hladový, týraný, válkou zužovaný. Musíme se o ně postarat. Mešity postavit, ženský, když jim nebudou po vůli, tak se pak nesmějí divit, že je podříznou. Mají na to přece právo. Tak do toho hnoje střílet a hnát je z Evropy.