Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 12. 2017
Uvězněný ve skalách

Dobrá zpráva! Jezevčíka Mildu se po osmi dnech podařilo zachránit

Boj o život psa ve skalách u Bernartic
Zdroj: facebook, HZS Plzeňského kraje
Záchrana Mildy

V neděli odpoledne se majiteli podařilo odchytit jezevčíka Mildu, který minulý týden v sobotu uvízl ve skalách v bývalém lomu u Bernartic na Tachovsku. Majitel jej neopustil, nosil mu jídlo a vodu a v neděli se mu podařilo psa zachránit.

Pětiletý jezevčík Milda přežil ve skalách dlouhých osm dní. Hasiči už začátkem týdne rozjeli velkou záchrannou akci a psa se snažili dostat ven. Se záchranou pomáhali i specialisté cvičení na záchranu zasypaných lidí. Podloží ale bylo nestabilní a zásah byl nebezpečný i pro samotné hasiče.

 

Hasiči se snažili k psovi dostat, vystresované zvíře před nimi ale utíkalo. Když hasiči zásah ukončili, na místě zůstal majitel Mildy, který mu dál nosil granule a vodu a spouštěl mu je dolů, aby Milda vydržel. Záchranáři slyšeli, jak pod skálou pes prochází, jí granule nebo pije vodu.

 

V neděli okolo půl třetí odpoledne se Mildu podařilo ze skály vytáhnout živého. "Podařilo se to z jedné velké díry, kterou na místě vykopali hasiči poslední den záchranných prací a vědělo se, kde se vyděšené a vystresované zvíře nachází," napsal web Krimi-Plzeň.cz.

 

 

"Majitel psíka dále lákal na deku s pachem hárající fenky a slovně ho uklidňoval. Stres byl však pro zvíře natolik veliký, že teprve dnes se páníčkovi podařilo Mildu zachytil do smyčky a průrvou ve skále ho dostat ven," doplnil web.

 

Zachráněné zvíře majitel zabalil do deky a odvezl rovnou na vyšetření na veterinu.
 

vbo TN.cz