Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.8. 2016 13:40
vaše téma

Evropu čeká katastrofa, pokud bude přijímat uprchlíky, říká Duka

Zdroj: TN.cz

Islámský svět se stále více radikalizuje a pokud Evropa přijme uprchlíky, čeká ji katastrofa. To si myslí kardinál Dominik Duka, který byl hostem speciálního vydání diskuzního pořadu Vaše téma na TN.CZ. Kritiku si za to vysloužil i od svých kolegů v katolické církvi.

Svým názorem, že Česko by uprchlíky rozhodně přijímat nemělo, a to z bezpečnostních i kulturních důvodů, způsobil kardinál Dominik Duka v české katolické církvi pořádný poprask. On si ale stojí za svým.

 

"My jim v první řadě nepomůžeme, a to je trochu i můj spor s některými lidmi uvnitř církve. Neuvědomujeme si, do jakého chaosu bychom mohli uvrhnout společnost, protože ta otázka přijetí těchto lidí - to znamená tedy opravdu uskrovnění se celé společnosti," má jasno kardinál Duka.

 

 

Jedním z kritiků Dukova postoje je například kněz a filozof Tomáš Halík, který se naopak zasazuje o dialog s muslimy.

 

"Je velmi těžké vést dialog, když na druhé straně jsme svědky toho, co se děje. Mně to často připomíná, když si vzpomeneme na životopis Winstona Churchilla, kdyby v roce 1939 hovořil a vedl dialog s Adolfem Hitlerem, s Goehringem a s Ribbentropem. On viděl, kam celý svět směřuje. Byla proti němu prakticky celá elita velké Británie. Takže někdy je potřeba mít tu odvahu a říci pozor," vyzývá kardinál Dominik Duka.

 

 

A jako příklad snah o rozšiřování vlivu islámu uvádí Duka svá osobní setkání s některými velvyslanci islámských zemí tady v Praze. "Několik velvyslanců vystupovalo skutečně velmi militantně. Například konkrétní požadavek, aby na našich školách byla zavedena výuka islámu, aby byli islámští duchovní v naší armádě. Takže ty požadavky jsou neúměrné," myslí si kardinál.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÉ PROROCTVÍ: Co předpověděl Nostradamus lidstvu? Jeho vize se plní

Američtí astronomové spočítali, že Zemi může trefit obří asteroid. Kolik máme času?

hru / Michaela Šmídová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.8. | 13:56 lucielucina
48
Každý normální rozumný člověk s Dukou souhlasí. Muslimové se považují za ...
27.8. | 12:59 bimbi20
-38
Žádná katastrofa. Naučíme se žít s menšinami a vymizí konečně rasismus. Každý ...
31.8. | 05:42 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
30.8. | 20:59 satanastatavas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, trochu logiky. Těžko je mohl povolávat, když se spojeneckou invazí při prověrkách nesouhlasil. Vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je tvůj velkej koníček
31.8. | 05:39 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
30.8. | 20:57 satanastatavas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
30.8. | 20:59 satanastatavas
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tanky si povolali takovi jako tvuj fotr..Vcetne jeho..Psal si prece ze ho vykopli az po "Internacionalni pomoci" Warsavske smlouvy!
30.8. | 20:57 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Alekdepak, Drzko! Ty, ze svy Floridsky haciendy" asi nevidel oco slo..Ono slo oto, zbavit se lumpu..ALe kdo mohl tusit ze je nahradi lotri jeste vetsi? Ne nadarmo je porad platne heslo-Nikdy nebylo tak spatne, aby nemohlo byt hur..Vidis, ja to tusil a proto se te komedii muzu smat.
30.8. | 19:38 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
30.8. | 10:54 kimy69: Jen pro informaci, primitivní tupá nevzdělaná pič0. Těch vzpírajících se byly statisíce a na ně si jejich oponenti povolali "demokraticky" tanky z Moskvy. A tvůj fotr a tvoje matka to, jako klasičtí zmrrdii podporovali. Máš bejt na co hrdej, rudej kryple
30.8. | 19:32 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
30.8. | 11:36 satanastatavas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
30.8. | 19:29 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
30.8. | 10:54 kimy69: Primitivovi jako ty dám příklad, aby ho pochopil.Ty sis např. nikdy v restauraci nedal jídlo, které ti nechutnalo? Vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
30.8. | 11:36 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ono uz prohlasit se za "syna nepritele rezimu" o necem vypovida..Jen "mrtve ryby" plavou s proudem...Kdyz umre,tak otom nevi ale pro ostatni je to tezke..To same plati kdyz je deb.bil.
30.8. | 11:29 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyz nekdo jako Drzka mysli pVdeli tak se muze pretrhnout a stejne znej vyleze jen howno..
30.8. | 10:54 kimy69
0
Náhlasit nevhodný komentář
Melme, někam dobrovolně vlézt a potom se tomu vzpírat, tak na to musí být v palici řádně nakaděno...