Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.8. 2016 13:40
vaše téma

Evropu čeká katastrofa, pokud bude přijímat uprchlíky, říká Duka

Zdroj: TN.cz

Islámský svět se stále více radikalizuje a pokud Evropa přijme uprchlíky, čeká ji katastrofa. To si myslí kardinál Dominik Duka, který byl hostem speciálního vydání diskuzního pořadu Vaše téma na TN.CZ. Kritiku si za to vysloužil i od svých kolegů v katolické církvi.

Svým názorem, že Česko by uprchlíky rozhodně přijímat nemělo, a to z bezpečnostních i kulturních důvodů, způsobil kardinál Dominik Duka v české katolické církvi pořádný poprask. On si ale stojí za svým.

 

"My jim v první řadě nepomůžeme, a to je trochu i můj spor s některými lidmi uvnitř církve. Neuvědomujeme si, do jakého chaosu bychom mohli uvrhnout společnost, protože ta otázka přijetí těchto lidí - to znamená tedy opravdu uskrovnění se celé společnosti," má jasno kardinál Duka.

 

 

Jedním z kritiků Dukova postoje je například kněz a filozof Tomáš Halík, který se naopak zasazuje o dialog s muslimy.

 

"Je velmi těžké vést dialog, když na druhé straně jsme svědky toho, co se děje. Mně to často připomíná, když si vzpomeneme na životopis Winstona Churchilla, kdyby v roce 1939 hovořil a vedl dialog s Adolfem Hitlerem, s Goehringem a s Ribbentropem. On viděl, kam celý svět směřuje. Byla proti němu prakticky celá elita velké Británie. Takže někdy je potřeba mít tu odvahu a říci pozor," vyzývá kardinál Dominik Duka.

 

 

A jako příklad snah o rozšiřování vlivu islámu uvádí Duka svá osobní setkání s některými velvyslanci islámských zemí tady v Praze. "Několik velvyslanců vystupovalo skutečně velmi militantně. Například konkrétní požadavek, aby na našich školách byla zavedena výuka islámu, aby byli islámští duchovní v naší armádě. Takže ty požadavky jsou neúměrné," myslí si kardinál.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÉ PROROCTVÍ: Co předpověděl Nostradamus lidstvu? Jeho vize se plní

Američtí astronomové spočítali, že Zemi může trefit obří asteroid. Kolik máme času?

hru / Michaela Šmídová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.8. | 13:56 lucielucina
48
Každý normální rozumný člověk s Dukou souhlasí. Muslimové se považují za ...
27.8. | 12:59 bimbi20
-38
Žádná katastrofa. Naučíme se žít s menšinami a vymizí konečně rasismus. Každý ...
31.8. | 05:42 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
30.8. | 20:59 satanastatavas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, trochu logiky. Těžko je mohl povolávat, když se spojeneckou invazí při prověrkách nesouhlasil. Vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je tvůj velkej koníček
31.8. | 05:39 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
30.8. | 20:57 satanastatavas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
30.8. | 20:59 satanastatavas
2
Tanky si povolali takovi jako tvuj fotr..Vcetne jeho..Psal si prece ze ho vykopli az po "Internacionalni pomoci" Warsavske smlouvy!
30.8. | 20:57 satanastatavas
0
Alekdepak, Drzko! Ty, ze svy Floridsky haciendy" asi nevidel oco slo..Ono slo oto, zbavit se lumpu..ALe kdo mohl tusit ze je nahradi lotri jeste vetsi? Ne nadarmo je porad platne heslo-Nikdy nebylo tak spatne, aby nemohlo byt hur..Vidis, ja to tusil a proto se te komedii muzu smat.
30.8. | 19:38 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
30.8. | 10:54 kimy69: Jen pro informaci, primitivní tupá nevzdělaná pič0. Těch vzpírajících se byly statisíce a na ně si jejich oponenti povolali "demokraticky" tanky z Moskvy. A tvůj fotr a tvoje matka to, jako klasičtí zmrrdii podporovali. Máš bejt na co hrdej, rudej kryple
30.8. | 19:32 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
30.8. | 11:36 satanastatavas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
30.8. | 19:29 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
30.8. | 10:54 kimy69: Primitivovi jako ty dám příklad, aby ho pochopil.Ty sis např. nikdy v restauraci nedal jídlo, které ti nechutnalo? Vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
30.8. | 11:36 satanastatavas
0
Ono uz prohlasit se za "syna nepritele rezimu" o necem vypovida..Jen "mrtve ryby" plavou s proudem...Kdyz umre,tak otom nevi ale pro ostatni je to tezke..To same plati kdyz je deb.bil.
30.8. | 11:29 satanastatavas
0
Kdyz nekdo jako Drzka mysli pVdeli tak se muze pretrhnout a stejne znej vyleze jen howno..
30.8. | 10:54 kimy69
0
Melme, někam dobrovolně vlézt a potom se tomu vzpírat, tak na to musí být v palici řádně nakaděno...