Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 2. 2016
Zapeklitá kauza

Expert: Libanon zaslouží za únos odvetu! Vydání Fajáda naštve USA

Zdroj: TN.cz

Dění okolo pětice Čechů, kteří v létě zmizeli v Libanonu a kteří mají být nyní vyměněni za Libanonce Alího Fajáda, sleduje i bezpečnostní expert Andor Šándor. A nešetří ostrými slovy.

"Já samozřejmě mám k dispozici jen ty informace, které se objevují v médiích. Ale pokud je vše opravdu tak, že Libanonci unesli české občany proto, aby je mohli vyměnit za Fajáda, jde o bezprecedentní nepřátelský akt," má jasno Šándor.


A určitě by to podle něj nemělo zůstat bez odezvy. "Neříkám, abychom Libanonu vyhlásili válku, ale něco by se stát mělo," přemýšlí bývalý šéf vojenské rozvědky.


Šándor se také pozastavuje nad tím, jak dobré informace mají o celé údajné operaci libanonských tajných služeb média v blízkovýchodní zemi.


"To svědčí o tom, že redakce mají se zpravodajci velmi dobré vztahy. Byla to koneckonců právě média v Libanonu, která jako první napsala, že jeden z unesených Čechů je agentem vojenské rozvědky," připomíná Šándor s tím, že správně by se média o operacích tajných služeb vůbec neměla dozvědět. Pokud to tedy není už od začátku v plánu.Zatím se navíc skoro vůbec neřešilo to, jak může výměna Alího Fajáda zpět do Libanonu ovlivnit vztahy ČR s USA. Američané totiž mají velký zájem Fajáda dostat do svých rukou, aby ho mohli soudit za terorismus a obchodování se zbraněmi.


"Popravdě si nedokážu představit, že by česká strana Američany o výměně Fajáda za unesené Čechy alespoň neinformovala. Zvlášť poté, co k nám USA vydaly Kevina Dahlgrena, což je z jejich strany neslýchaný krok," zamýšlí se Šándor.


A odhaduje, že pokud bychom jako Česká republika Fajáda do Libanonu vydali na vlastní pěst, mohlo by to mít ze strany USA nějakou negativní odezvu.

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.2. | 08:12 Vilém Novák
16
Mužou místo Fajada soudit Obamu za terorismus, maj ho doma.
4.2. | 11:38 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
4.2. | 11:29 lada48: Po volbách jste tady uchcávali blahem, že ozubenec vyhrál ...
7.12. | 13:20 hladik josef
0
Náhlasit nevhodný komentář
wpt2.Podívej se nejdřív na sebe.Ty jeden ze zdejších žvanilů.Všechno víš všude jsi byl a když ne tak jsi tam poslal fotra.Kecale
4.2. | 12:40 wp2t
2
Náhlasit nevhodný komentář
2 Hladík Josef : Hujer, meteleskum bleskum.
4.2. | 12:07 hladik josef
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Vy skutečně nemáte asi nic na práci že tady stále žvaníte výplodky svého chorého mozku.To co tady píšete ukazuje na vaši inteligenci prostě jste pouho pouhý český plebs pod úrovní opice
4.2. | 11:39 haha33
-2
Náhlasit nevhodný komentář
těch 5 borců je divná skvadra. Myslím, že wpt2 má pravdu, taky to tak vidím. JInak Šándor se nebojí co na to USA- Zase jste nepochopili, jen varuje- ale myslím, že nám obyčejným je to jedno. Kdyby nevydali Dahlgrena tak co by se asi stalo.. nic.
4.2. | 11:38 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
4.2. | 11:29 lada48: Po volbách jste tady uchcávali blahem, že ozubenec vyhrál voby, po zjištění, že bude muset do koalice s Burešem a černoprdelníkama se vám protáhly ksichty a najednou už není ani Ozubenec dobrej?
4.2. | 11:29 lada48
3
Náhlasit nevhodný komentář
Už aby vláda těchhle mentálních nádeníků a nýmandů skončila. Jsou mnohem horší než se vůbec dalo předpokládat! http://www.instory.cz/2409-lzi-a-zase-jenom-lzi-vlada-zrejme-uzavira-potichu-spinave-politicke-ksefty-a-jeste-z-nas-dela-blbce.html
4.2. | 11:00 bimbi20
2
Náhlasit nevhodný komentář
USA ani neví, kde ČR leží, a zda vůbec existujeme. Nějak Fajád sem, Fajád tam. Svět se nezboří...
4.2. | 09:57 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
4.2. | 09:43 Petr Pundr: Problém je v tom, že Amíci vydali Dalhgrena, i když nemuseli a běžně nevydávají. Čtyřnásobná vražda v Brně by zůstala bez trestu. Takhle se může stát, že se na nás Amíci příště pěkne z vysoka ...
4.2. | 09:43 Petr Pundr
5
Náhlasit nevhodný komentář
A je to tady.Moc dlouho jsme nečekali na onu magickou větu " Co tomu řeknou USA ",když vyměníme jednoho agenta za pět našich blbců,kteří si zřejmě za pěkný peníz udělalo trochu delší dovolenou! Amíci dělají tyto výměny běžně,ale připosraní Češi si budou muset dovolit svého "velkého ...
4.2. | 08:59 wp2t
13
Náhlasit nevhodný komentář
Mi to přišlo jako že pět borců dostalo dobře zaplaceno, aby si jeli sednout do tajného libanonského bytu a umožnili libanoncům dostat toho Fakáda ven. A my je pak zachraňujeme a jim je jedno jaký problémy to ČR způsobí, oni svý prachy maj doma. Takhle se vydělává a ne prací. Prej léčka, únos, pche.