Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.3. 2017 07:32
drahé dary

Francouzský kandidát na prezidenta má další problém

François Fillon
Zdroj: Profimedia

Francouzský prezidentský kandidát pravice François Fillon čelí dalšímu problému, který ovlivňuje veřejné mínění před volbami. Podle týdeníku Le Journal du Dimanche (JDD) si nechával od nejmenovaných přátel kupovat drahé obleky. Fillon na darech nevidí nic špatného, ale už tak mu výrazně uškodil skandál ohledně zaměstnávání rodinných příslušníků.

Podle JDD mělo jít o obleky z luxusního pařížského obchodu a stály 13 000 eur (přes 350 000 korun). Jednotlivec může ale ve Francii během volební kampaně darovat věc v hodnotě 4 600 eur (zhruba 124 000 korun).

 

Francouzský týdeník JDD také uvádí, že se nejedná o jediný dar, v průběhu několika let měl získat dary v celkové hodnotě až 48 500 eur (přes 1,3 milionu korun).

 

I když Fillon zvítězil v druhém kole primárek, jeho preference poškodil skandál ohledně zaměstnávání rodinných přístlušníků. Jeho manželka a děti měly neoprávněně pobírat příjmy jako parlamentní asistenti, uvádí ČTK.

 

 

I přes klesající preference republikánský kandidát z kampaně po prvním skandálu odstoupit odmítl a hovořil o spiknutí.
 

klma TN.cz

Diskuze

13.3. | 10:47 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Vám vadí že dostává dary? Obama dostával dary od těch, co pošlapávají mezinárodní právo a lidské práva např. od SA.
13.3. | 09:24 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
François Fillon chce zrušit sankce proti Rusku, uznal připojení Krymu k Rusku, drží palce Rusku v Sýrii, je proti šíření NATO k hranicím Ruska. Chce spolupracovat s Ruskem a podporuje změny v EU. Proto je proti němu vedená velká mediální kampaň. Žijeme mediademokracii.
13.3. | 08:42 Martin Žákovský
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pro záchranu Francie Marine Le Pen je správná volba.