Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2018 08:55
Hrozí jí i trest smrti

Heroin? Řekli mi, že vezu dárky, hájí se Češka s kily drog v kufru

Českou pašeračku Terezu zadrželi v Pákistánu - 2
Zdroj: Punjab Police

Jednadvacetiletá Tereza H., kterou na letišti v pákistánském Láhauru zadrželi celníci s devíti kily heroinu v kufru, se při výslechu nejprve hájila, že o drogách vůbec nevěděla. Prý měla převážet jen dárky.

Tereza se prý vyšetřovatelům nejprve pokusila namluvit, že o extra zátěži v kufru věděla, ale mělo jít jen o jakési dárkové kazety. Údajně bez problémů prošla letištními kontrolami, problém byl až při odbavování těsně před nástupem do letadla.


Podle Blesku
Češka z Uherského Hradiště tvrdila, že na zavazadle bylo něco jako lepidlo a tak si myslela, že kufr někdo otevřel a strčil jí drogy dovnitř.

 

118

GALERIE: Českou pašeračku Terezu zadrželi v Pakistánu

Zdroj: facebook

Češka zadržená v Pákistánu - 1

Hodnocení:


Posléze ovšem zásadně změnila svoji výpověď a přiznala, že věděla, že neveze dárky. Ale prý jí bylo řečeno, že v kufru má jen jakýsi polotovar, do kterého se musí ještě přimíchat něco dalšího, aby vznikly drogy. Tereza ovšem prý neměla ponětí o tom, že veze heroin a dokonce celých devět kilo k tomu.


 

"Byla v pohodě, to bych do ní absolutně neřekl. Když jsem se to dozvěděl, tak mě to hodně překvapilo,“ řekl Slováckému deníku muž, který s Terezou H. před časem pracoval v jedné z hradišťských firem.

 

Podle portálu Nation byla Tereza H. v Pákistánu nyní počtvrté. V minulosti dvakrát cestovala z letiště v hlavním městě Islámábádu a jednou právě z Láhauru, kde byla ve středu zadržena. Jméno jejího obchodního partnera je údajně T. T. Tariq.

 

Pusťte si reportáž z Televizních novin:


 

ČTĚTE TAKÉ:

Drogy v dnešní společnosti: Jsou všude, odkud se ale vzaly?

pez TN.cz
Reklama