Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2017 13:51
Dětem shořel unikátní stan

Domek ve školce zničil požár. O hodinu dříve hořel i nedaleký altán

Zdroj: TV Nova

Pár ohořelých prken a kamínka s vysokým komínem. To je vše co zbylo z jurty, která stála v areálu dětského klubu v Dolních Chabrech. Příčina požáru je zatím neznámá.

Požár plátěného obydlí ohlásil na tísňovou linku majitel sousedního pozemku po dvaadvacáté hodině. Na místo ihned vyrazily hlídky policie, několik hasičských vozů a pro jistotu i inspektor záchranné služby. Ten naštěstí zůstal bez práce, neboť jak se ukázalo, v době požáru uvnitř stanu nikdo nebyl.

 

Při příjezdu hasičů již byla jurta zachvácena požárem v plném rozsahu, který ji stačil úplně celou zlikvidovat. Ze stanu inspirovaného obydlím kočovných pastevců v Mongolsku zůstalo jen pár zuhelnatěných prken, které tvořily základnu a kovová kamna s komínem. Všechno ostatní pohltil požár.

 

Po uhašení požáru místo prohlédli vyšetřovatelé, kteří se pokusili stanovit bezprostřední příčinu požáru, ale po detailnějším ohledání seznali, že s pátráním bude lepší pokračovat až za denního světla. Na místo bude podle jejich slov povolán i speciálně vycvičený pes na vyhledávání hořlavin pro případ, že by byl požár založen úmyslně. Předběžnou škodu vyšetřovatelé odhadli na 400 000 korun.

 

O hodinu dříve shořel dřevěný altán v nedalekých Ďáblicích. Souvislost bude prověřovat policie.

TN.cz