Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 20:28
UFO?

K Zemi dorazil záhadný signál! Od hvězdy vzdálené 11 světelných let

Observatoř Arecibo
Zdroj: wikipedia.org
Observatoř Arecibo

Z hvězdy Ross 128 přicházejí záhadné signály, které se podařilo zaznamenat vědcům v Portotriku. K Zemi dorazily v téměř pravidelných pulzech.

Ross 128 je jen málo prozkoumaný červený trpaslík, který se nachází 11 světelných let ve vzdálenosti od Země. Záhadné zvuky zachytil 12. května radioteleskop u města Arecibo, který je největším svého druhu na světě.

 

Červeného trpaslíka pozorovali dva týdny. "Uvědomili jsme si, že v desetiminutovém dynamickém spektru objektu jsou některé velmi zvláštní signály," řekl profesor Abel Méndez, podle kterého byl signál téměř pravidelný.

 

 

Odborníci nyní analyzují rádiový signál z vesmíru. Zjišťují v něm stopy po mimozemské civilizaci. Podle deníku Daily Mail měly sledované signály vyšší frekvenci, než je u radiových vln hvězd běžné. Ani nepocházejí ze Země.

 

"Nikdy jsme se nesetkali s tím, že by satelity vydávaly takovýto druh signálu," dodal Méndez . Muž však zpochybnil, že by se jednalo i mimozemskou civilizaci. Tato taorie je podle něj "nejméně pravděpodobná".

 

"Mohlo by jít o záření hvězdy Ross 128 podobné slunečním erupcím, záření z jiného objektu v zorném poli Ross 128, nebo o pouhý výkyv způsobený satelitem na vysoké oběžné dráze," vysvětlil.

has TN.cz

Diskuze

1.9. | 18:12 Sergej Zajicev
0
Náhlasit nevhodný komentář
. Signál může být starý několik tisíc let , možná i víc . Ti co posílaly ten signál do vesmíru , už dávno nežijí . Jejích sluce se změnilo na červeného trpaslíka Tam život skončil .
17.7. | 23:45 jansuk
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A muži v černém mají pohotovost
17.7. | 23:01 jhena
0
Náhlasit nevhodný komentář
jak je možné, že je to záhadný signál, když vědci, odborníci, a kdo ví ještě po sobě všude šlapou, co jich je a nedokážou si poradit s takovou banalitou, jaký se říká rotace do směru
17.7. | 20:42 adamek1977
4
Náhlasit nevhodný komentář
Z lidí dělají akorát blbce Nasa a obdobně ! Jsou tu už staletí jen nikomu se do toho nechce... Oblast 51.... Stavby.... Stavby na měsíci...