Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 4. 2015
Na nic nečekejte

Každodenní sex je zdravý! Zmírňuje stres a posiluje imunitu

Erotika
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

Jste ve stresu? Nemůžete spát? Nebo vás trápí vysoký tlak? Nemusíte chodit k doktorovi, na všechny tyto neduhy si jednoduše naordinujte pravidelný sex. A v současném sychravém počasí je ideální zalézt si s partnerem do pelíšku klidně každý den. Sex totiž mimo jiné posiluje i náš imunitní systém.

Sex redukuje stres

 

Máte za sebou celodenní honičku v práci a máte všeho tak akorát po krk? Pak vám sex pomůže zbavit se stresu. Během něj totiž tělo produkuje endorfiny, dopamin a oxytocin, které společně pomáhají proti stresu, navozují pocit štěstí a zvyšují chtíč.

 

Sex je příjemné cvičení

 

Že vám z představy cvičení běhá mráz po zádech? Sex by pro vás mohl být příjemnou variantou. Zrychlení dechu při sexu totiž napomáhá spalovat kalorie. Takže když se milujete třeba jen třikrát týdně, spálíte za rok přibližně 7 500 kalorií, což je stejné množství, jako byste uběhli 120 km! A je to stejné jako se cvičením, čím pravidelněji budete sexovat, tím lepších výsledků dosáhnete.

 

Sex posiluje imunitní systém

 

Lidé, kteří mají sex alespoň dvakrát týdně, mají v těle vyšší množství určitých protilátek, než ti, kteří sex nemají vůbec. Příkladem je třeba imunoglobulin A, který bojuje proti chřipce a nachlazení. Takže čím víc sexu budete mít, tím zdravější budete.

 

 

Sex snižuje krevní tlak

 

Jakýkoli fyzický kontakt má vliv na náš krevní tlak. U sexu to platí dvojnásob a jeho účinky jsou přímo magické. Snižuje totiž diastolický krevní tlak, který ukazuje, v jakém stavu jsou naše cévy.

 

Sex prospívá našemu srdci

 

Tím, jak spalujeme kalorie, podporujeme zároveň také zdraví našeho srdce. Studie ukázaly, že muži, kteří mají pravidelný sex, jsou až o 45 % méně náchylní na kardiovaskulární choroby.


Sex pomáhá od bolesti

 

Pokud vás trápí bolesti svalů, zubů nebo třeba migréna, nemusíte do sebe hned cpát chemii. Milování vás zbaví bolesti lépe než pilulky a pravidelný sex může i posunout váš práh bolesti.

 

Sex způsobuje pravidelnost periody

 

Menstruace je spojena s psychickou pohodou ženy a pokud je nepravidelná, může za to často stres. A jak už bylo řečeno, na stres je sex ideální.

 

Sex posiluje svaly pánevního dna

 

Při sexu posilujeme nejrůznější svaly po celém těle, jedněmi z nich jsou i svaly pánevního dna. Pevnost těchto svalů pomáhá proti močové inkontinenci. Jejich posílení může zároveň zvýšit citlivost během sexu a vést tak k silnějším orgasmům.

 

 

Sex snižuje riziko rakoviny

 

Dobrou zprávou pro muže je, že pravidelný sex funguje i proti rakovině. Stačí, aby měl muž alespoň 21 krát za měsíc ejakulaci a riziko výskytu rakoviny prostaty se tak rapidně sníží.

 

Sex pomáhá s kvalitním spánkem

 

Zvýšený srdeční tep vede k relaxaci, podobně jako při sportování. Po orgasmu se navíc uvolňuje hormon prolaktin, který je zodpovědný za pocit uvolnění a ospalosti. Takže si po dobře odvedené práci zaslouženě zdřímnete.

 

Sex vás dělá o deset let mladší
Milujte se alespoň třikrát týdně a budete vypadat o deset let mladší, než je váš skutečný věk. Je snad potřeba ještě nějaký další důvod?

 

Sex prodlužuje život
A to nejlepší na závěr! Je dokázané, že pravidelný sex prodlužuje život. A to dokonce tak, že ti, kteří se milují pravidelně, žijí až dvakrát déle než ti, kteří si sex dopřejí jen výjimečně.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nechutný útok na Ewu Farnu: Po internetu kolují její porno fotky!

Herečka Sandra Pogodová přiznala sex s Petrem Novotným

mom TN.cz