Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2017 12:53
Napětí roste

KLDR hrozí útokem na americký ostrov! "Stačí Kimův pokyn," tvrdí

Zdroj: TV Nova

KLDR "pečlivě zkoumá" možnost útoku na americký ostrov Guam. Ve středu to oznámila severokorejská agentura KCNA. Rakety jsou údajně připraveny a stačí, aby Kim Čong-un vydal pokyn.

Vztahy mezi Severní Koreou a Spojenými státy se rychle vyostřily. V úterý americký prezident Donald Trump KLDR varoval, aby už USA nevyhrožovala. Jinak prý pozná "ohnivou zlobu, jakou svět neviděl".

 

Trump reagoval na informace americké rozvědky, podle které Severní Korea disponuje jadernou hlavicí. Má jít o miniaturizovanou verzi, kterou může být vyzbrojena balistická střela.

 

Na prohlášení o ohnivé odvetě zase ve středu reagovala severokorejská agentura KCNA. Informovala o plánu zaútočit na americký tichomořský ostrov Guam. Konkrétně podle CNN zpráva zmiňuje raketový nálet na Andersenovu základnu na severu Guamu.

 

 

Právě odtud totiž na konci července a také v úterý odstartovaly bombardéry, které přeletěly Korejský poloostrov. Měly severokorejského vůdce Kim Čong-una zastrašit poté, co provedl další test balistických raket dlouhého a středního doletu.

 

Obyvatele ostrova výhrůžky vyděsily, úřady ale uklidňují, že neexistuje žádná konkrétní hrozba. Na tichomořském Guamu přitom žije asi 160 tisíc lidí.

 

Takhle vypadá ostrov Guam:

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.8. | 09:14 bogorovnyj
9
Ať to zkusí. Jestli hodí bombu bez důvodu na cizí území bude následovat tvrdá ...
9.8. | 13:01 truthwillprevail
-3
Držko vysvětluj to pozůstalým, ani to určitě pochopí ,, zemřela celá vaše ...
10.8. | 07:51 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
9.8. | 23:01 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Komuniste jsou" nepovedene deti" pravicaku.. A za deti jsou rodice odpovedni! A ne ze je budou pomlouvat! To je fuj!
9.8. | 23:00 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
novus - myslíš důsledky politiky imperialistické globalizace (nová fáze kapitalismu), jasan všechno do toho počítám.
9.8. | 22:40 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Je taky držko nutné započítat všechny mechanismy kapitalismu, veškeré následky. Až si nastuduješ kapitalismus a vše kolem něj, stejně tak jako komunismus, pak možná otevřeš oči. Jestli chceš opět dostat na prdell, tak můžeme to zde probrat. Začneme druhou světovou válkou.
9.8. | 22:16 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Truth--zapomels na obeti imperialismu..Ty nelze pomijet. Imperialismus je nejvyssi stadium kapitalismu!
9.8. | 22:05 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi - Držko existuje jak černá kniha o komunismu, tak černá kniha kapitalismu. Kniha sice má v hledáčku především zločiny Francie, ale dočteš se tam plno informací. Je tam plno statistik ale ne všechny. Kapitalismus dle informaci historiků má více obětí než komunismus.
9.8. | 19:15 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, moje mama nebyla ani komunistka narozdil od tveho fotra a fasistka jako male decko uz tuplem ne..Nez neco brebtnes, tak si ujasni pojmy!
9.8. | 19:13 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nastesti Kim neni Assad nabo Kaddafi,ono USA tu valku potrebuje , stejne ji rozpouta a kdyz sleduji jak svobodny svet nabyva na prevaze a USA ztraci, tak sebou budou muset hodit..A Kimovi preji" Jen tak dal, lotru se netreba doprosovat, je treba nahanet jim strach!!
9.8. | 19:09 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jedno bych rad vedel, Kolik ztech 100 000 obeti komunismu ma na svedomin drzky tatinek..To nam Drzka neprozradi..Jinak, vsimneme si, jak USA pomalu pripravuje tou spinavou propagandou a provokacemi svet na dalsi valku kterou hodlaji rozpoutat..
9.8. | 18:56 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
9.8. | 17:40 truthwillprevail: Ruskej švábe, hlavně, že skončil socialismus a komunistický experimenty na lidech