Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.2. 2018 13:58
vojenské defilé

KLDR ukazuje svou sílu: Den před olympiádou pořádá přehlídku!

Zdroj: TV Nova

Den před začátkem olympiády v Jižní Koreji uspořádal severokorejský diktátor obrovskou vojenskou přehlídku. Celému světu chce zřejmě ukázat svou vojenskou sílu. Jako důvod pro defilé asi 10 tisíc vojáků si vybral 70. výročí vytvoření stálé severokorejské armády.

Severokorejský režim se rozhodl den před olympiádou uspořádat vojenskou přehlídku. V centru Pchjongjangu se do pohybu dalo na 10 tisíc vojáků a 200 kusů těžké techniky.

 

Záběry plného náměstí Kim Irsena v severokorejské metropoli, kde přehlídce přihlížely deseti tisíce lidí - včetně vůdce Kim čong-una, už obletěly svět.

 

Ještě před několika hodinami přitom v Soulu s nadějí vítali severokorejskou delegaci, která včetně roztleskávaček zamířila následně do jihokorejského Pchjongčchangu, kde zítra olympiáda slavnostně začne.

 

Jižní Korea i další západní země považují vojenskou přehlídku za provokaci, ale také za jasný vzkaz, že severokorejský režim nehodlá ustoupit od svého dosavadního směřování a vývoje jaderných zbraní. Předpokládá se, že jakmile olympiáda skončí, vztah obou znesvářených států se vrátí do starých kolejí, tedy na bod mrazu.

mom/Kristýna Tomašková TN.cz
Reklama