Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 12. 2016
jak žijí dnes

Květa z Akce nový domov: Řekla, proč se musí starat o vnučky!

Akce nový domov 2. díl - 6
Zdroj: TV Nova
Květa prozradila, jak je to s dcerou

Ve středu večer jste mohli sledovat premiérový díl reality show Akce nový domov, která pomáhá lidem v nouzi. Tentokrát změnila život paní Květě, která v malém bytě vychovává pět dětí. Jak žije rodina dnes?

Květa Cínová to neměla v životě lehké. Vychovala osm dětí a dnes se musí starat i o tři vnučky, její dcera totiž o děti pečovat nedokáže. Jenže v roce 2005 přišla rána, Květu postihla mozková mrtvice, která ji téměř na půl roku vyřadila z provozu. Jak rodině natáčení pomohlo?

 

"Jsme víc spokojení, děti mají vlastní pokoje a já mám konečně kuchyň, kterou jsem si přála a kde se může sejít celá rodina. Hrozně hezky se nám bydlí," pochvalovala si zasloužilá matka. Na bytě by neměnila vůbec nic. "Myslím, že se jim všechno povedlo dobře. Je to rozdělené tak, že malé děti si mají kde hrát a ty velké mají své soukromí. A já už konečně taky," dodala Květa.

 

 

Údržbu bytu zvládají bez problémů a také děti se do domácích prací často zapojují. "Když přijdou ze školy, udělají, co je potřeba. Já jsem většinou dopoledne doma, takže většinu věcí stíhám. A když ne, děti zbytek dodělají," popsala.

 

 

Z čeho ale trochu obavu má, jsou reakce okolí po odvysílání dílu. "Bojím se hlavně o děti, nevím, jak na ně budou ostatní reagovat. U těch menších to berou, horší to bude u těch starších, přece jen už jsou to skoro dospělí lidi," vysvětlila Květa. Ona sama měla zpočátku divný pocit z toho, že se vidí v televizi. "Poznávají nás lidé na ulici, dokonce sestřička u doktora. Měla jsem z toho trému, ale teď už je to v pohodě. Zatím jsem se setkali jen s pozitivními reakcemi," řekla maminka.

 

Květa se rozpovídala také o tom, proč se její dcera nemůže starat o své tři děti. "Dala se na špatnou cestu, teď už se dala trošku do kupy. Nerada bych řekla něco, co by ji mohlo srazit zpátky," řekla rozechvělým hlasem Květa.

 

 

Je šance, že by si dcera vzala děti zpátky a starala se o ně? "To nevím, ale snaží se změnit svůj způsob života a my jí hrozně moc fandíme, i když ji v tom nemůžeme moc podpořit. Všechno musí zvládnout ona sama," dodala. I děti vidí, že u maminky nastala velká změna, častěji teď za nimi chodí. "První rok sem chodila málo, teď už chodí každý víkend. Chtěla bych věřit tomu, že se to všechno spraví," doufám Květa Cínová.

 

Připomeňte si, jak to v bytě vypadalo před rekonstrukcí:

 

Přiznala, že rekonstrukce jim hodně pomohla. "Ten největší balvan ze mě spadl. Plánovali jsme to tady změnit, předělat to kvůli holkám, protože Valinka měla nastoupit do školy. Vymýšleli jsme všelijaké varianty, aby to bylo vyhovující pro všechny. Tohle nám vytrhlo trn z paty," zakončila své vyprávění Květa.

 

Nestihli jste premiérový díl Akce nový domov v televizi? Pustit si ho můžete na NOVA Plus.

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.12. | 23:25 jakubdoki
18
Prosím Vás pěkně, a ta čtrnáctiletá Sabrina bude spát kde ?
22.12. | 08:50 lenka nováková
-7
Kde je můj příspěvek???Napsat o Pergnerové, že je to strašidlo je ...
22.12. | 12:41 Jan Loskot
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Je nad ni stanoven dohled jsem zvedav jak se s tim vyporada OSPOD v HK
22.12. | 12:40 Jan Loskot
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Kde ma Sabca pokoj postel stolek na uceni tablet a dalsi?
22.12. | 12:36 Jan Loskot
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Jsem tata Sabci te která nema kde spat psal jsem dost dlouhy komentář ale zahadne zmizel aby se nikdo nedozvedel pravdu je to diskriminace od TV Nova se vyjádřit
22.12. | 10:30 Lenka Votrubová
4
Náhlasit nevhodný komentář
Alespoň někde se pomáhá, když stát stojí za prd!!! Jen mě mrzí, že dokáží být lidé tolik závistiví a hned rodinu uráží, že je to spodina. Z toho je mi zle. Tato paní má můj obdiv, vím, jak je těžké, když se někdo dostane na dno. Hlavně, aby se jejich maminka dala do kupy, děti mámu potřebují.
22.12. | 09:54 crazy-diver
7
Náhlasit nevhodný komentář
Možná se bude Sabrina s někým o postel střídat, jako to mají třeba v ponorce. Byt maličký, ale aspoň trochu soukromí teď všichni mají. Proč by ho neudržovali? Ani před proměnou nebyl moc špinavý a zabordelený, jen tam bylo vidět, jak je vše staré, protože na nové neměli prostředky.
22.12. | 09:39 ellamala
1
Náhlasit nevhodný komentář
22.12. | 08:50 lenka nováková // Z jakého titulu si dovolujete napsat, že p. Pergnerová je strašidlo? Podívala jste se sama někdy do zrcadla? A jak víte, že rodina byt vybydlí??? Na udržení pořádku stačí hadr s vodou, nějaký ten saponát a smysl pro pořádek. Udržení pořádku vážně o penězích není!
22.12. | 08:51 lenka nováková
9
Náhlasit nevhodný komentář
A taky se ptám, kde má ta Sabina postel?? Nějak se na tu holčinu zapomnělo...
22.12. | 08:50 lenka nováková
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Kde je můj příspěvek???Napsat o Pergnerové, že je to strašidlo je trestný?Nechápu,proč se každá troska vrací s ovacemi na obrazovku.Chápu pomoc druhým a proč ne,ale to divadlo okolo mě fakt nedojímá.Navíc ten byt bude za rok vypadat stejně jako před tím, ty, lidi nebudou mít na to, to udržovat.
22.12. | 05:33 adnachiel
7
Náhlasit nevhodný komentář
Vychovala 8 dětí, dcera není schopná se o svoje 3 postarat. Proboha, co je to za lidi? Spodina, nic jiného. S tím nás neotravujte. Lidi, kteří se rozmnožují jako potkani, a pak nejsou schopni se o svoje děti postarat, jen čekají s nataženou rukou. FUJ!!!
21.12. | 23:25 jakubdoki
18
Náhlasit nevhodný komentář
Prosím Vás pěkně, a ta čtrnáctiletá Sabrina bude spát kde ?