Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.4. 2017 15:37
Tragédie u Lisabonu

Malé letadlo narazilo do supermarketu Lidl! Pět mrtvých!

Zdroj: Enex

Letadlo se čtyřmi lidmi na palubě narazilo v pondělí do supermarketu Lidl u Lisabonu! Podle prvotních informací všichni na palubě letounu zahynuli, po smrti by měl být i řidič náklaďáku, na který se trosky zřítily.

Podle prvních informací z místa tragédie mělo letadlo ještě před nárazem explodovat přímo ve vzduchu. Stroj se zřítil na supermarket ve městě Tires, přibližně 30 kilometrů západně od Lisabonu.


Podle britského deníku Metro torzo letounu spadlo na nákladní auto, které u supermarketu zrovna vykládalo zboží. Posléze se měl oheň z trosek rozšířit i na několik dalších aut.
 

A podle zpráv místních médií plameny zachvátily i jeden z poblíž stojících domů. Tmavý kouř je vidět na kilometry daleko. Asi 150 metrů od místa havárie stojí místní škola, ta ovšem byla vzhledem k velinočním svátkům nejspíš prázdná. 

Podle Metra vybuchl letoun Piper PA-31TR Cheyenne II registrovaný ve Švýcarsku, který krátce před nehodou vzlétl z blízkého letiště. Mluvčí letiště potvrdil, že v letadle byli tři pasažéři a pilot.

TN.cz