Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.9. 2017 18:06
anketa kontroverzní krok

Lidl z řeckých kostelů odstranil kříže! Vysvětlení štve zákazníky

Řecko bez kříže
Zdroj: oficiální zdroj, thinkstockphotos.com
Lidl odstranil z letáků kříže.

Obchodní řetězec Lidl odstranil ze všech reklamních poutačů na akci Řecký týden kříže z modrých kupolí ostrova Santorini. Má jít o snahu zachovat politickou a náboženskou neutralitu.

Anketa

Vadí vám, že Lidl odstranil kříže z řeckých kupolí?

Hlasovalo 11491 lidí.
Modré kupole na ostrově Santorini patří mezi nejčastější vyobrazení symbolizující Řecko nejen v turistických průvodcích, ale často i v reklamních poutačích.

 

Jeden takový používá i známý a světově oblíbený obchodní řetězec Lidl, ten však v reklamních létacích známé budovy trochu poupravil. Z vršků totiž odstranil kříže, informuje RTL. A tento krok způsobil mezi lidmi obrovské pozdvižení.

 

 

"Jsem v šoku... Ze všech těchto kopulí zmizely kříže. Byly vyretušovány. Mohl by mi někdo kompetentní vysvětlit, proč je takto zkreslována realita? Snad aby se nějaká (určitá náboženská) skupina lidí necítila uražená?" rozčilovala se jedna ze zákaznic na facebookovém profilu Lidlu.

 

Řecko bez kříže
Zdroj: oficiální zdroj

 

A odpověď řetězce na sebe nenechala dlouho čekat. "Naším cílem rozhodně nebylo kohokoliv urazit a omlouváme se, pokud k tomu došlo," sdělila TN.cz mluvčí Lidlu Zuzana Holá. "Design obalu nebyl navržen v České republice, ale byl vytvořen mezinárodním týmem. Součástí naší obchodní politiky jako mezinárodní obchodní společnosti je zachování náboženské a politické neutrality. Do budoucna aktuální zkušenost při tvorbě dalších návrhů obalů budeme brát v potaz," dodala mluvčí.

lud TN.cz