Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2018 16:41

Máme tipy, jak přijít k tisícům měsíčně navíc

sberbank
Zdroj: oficiální zdroj

Zjistili jsme 4 tipy, jak si lehce zvýšíte měsíční příjem o tisíce. Zdají se vám výdaje nekonečné a peněz do domácí kasy chcete víc? Přestože příjmy plynou jen pomalu a ušetřit na jakýkoliv větší nákup do domácnosti nebo jen bez problémů měsíčně vyjít se může někdy zdát nemožné, Radka Černá ze společnosti Sberbank CZ prozrazuje čtyři tipy, jak chytře zvýšíte měsíční rozpočet.

Hlídejte si pravidelné platby za služby

Platby za vodu, plyn, elektřinu a další energie berou pravidelně každý měsíc velkou část rodinných peněz většiny z nás. Právě tady je ale velký prostor pro ušetření – velký počet domácností totiž na energiích platí víc, než je nutné. V první řadě je dobré se zaměřit na všechny pravidelné platby – projít své smlouvy o dodávkách energií a ověřit, jestli je na trhu dodavatel, který vám nabídne výhodnější podmínky. Vhodné je i dodržovat nějaká základní pravidla pro šetření energiemi. Prověřit musíme taky pravidelné platby pojišťovnám, mobilním operátorům, poskytovatelům internetového připojení nebo i poplatky bankám za různé služby. Několik menších částek ušetřených měsíčně už vám ročně přinese slušné peníze. Nejlepší je udělat si seznam všech pravidelných plateb a podrobně si projít všechny možnosti, kde a jak ušetřit.

sberbank
Zdroj: oficiální zdroj


Plaťte včas

Rada, která může znít hloupě, ale kvůli jejímu nedodržování platí každý měsíc hodně českých rodin zbytečně, někdy až tisíce korun navíc. Rada zní: Plaťte včas! Při promeškání termínu při placení účtu za telefon, energie nebo například pokuty se částka, kterou musíte zaplatit, rychle zvyšuje. Pár dnů navíc může znamenat stovky korun a měsíční zpoždění může dlužnou částku velmi prodražit. „V dodržování včasnosti plateb pomůže pečlivé plánování měsíčního rozpočtu. Používat doporučujeme i internetové bankovnictví, které vám přehledně ukáže, na co a jak často vydáváte své rodinné finance,“ doporučuje Radka Černá ze Sberbank CZ.

sberbank
Zdroj: oficiální zdroj


Používejte internetové srovnávače

I když jsou internetové srovnávače při nakupování a hledání nejvýhodnější nabídky často používané, stále zde lze najít rezervy. Hlavně při nákupu dražších věcí je třeba porovnat ceny. Samozřejmě, že nelze pokaždé otrocky hledat jen nejnižší cenu, protože neplatí vždycky, že nejlevnější nabídka je i nejvýhodnější, ale je třeba si vždy udělat alespoň základní srovnání.

sberbank
Zdroj: oficiální zdroj


Refinancujte půjčku


Nemusí se přitom jednat ani o přímo nákupy zboží, pomocí internetových srovnávačů už dnes můžete snadno najít i nejvýhodnější pojištění nebo nejlepší bankovní produkt jako je hypotéka nebo půjčka „Pokud splácíte půjčku, rozhodně si prověřte, jestli není možné ji refinancovat nebo sloučit více půjček do jedné levnější,“ doporučuje Radka Černá. Dnes je běžné slučovat dohromady různé půjčky i blízkých rodinných příslušníků. Ať už se jedná o bankovní nebo nebankovní půjčky, splátky kontokorentů nebo různých karet. Sloučení půjček může ročně ulevit domácímu rozpočtu o velmi vysokou částku. Srovnání a sjednání půjček funguje také online, k lepšímu úroku se můžete proklikat během pár minut.
 
 
sberbank
Zdroj: oficiální zdroj

 

Komerční článek