Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.12. 2017 20:51
Vzácné plemeno

Na Chebsku pochytali smečku agresivních psů. Utekli ze zápasů?

Zdroj: TV Nova

Čtyři psy, které někdo pravděpodobně týral nebo používal k psím zápasům, odchytili v posledních dvou týdnech policisté na Chebsku. Jde navíc o zvířata poměrně vzácného plemene Kangal. Psi skončili v útulku. Policie prověřuje možnost, že se do Česka dostali z Německa.

Podle chovatelů může jít o nebezpečné psy, kteří byli vychováni k agresivitě. Není přitom vyloučeno, že v lesích u hranic budou i další.

 

Jak se tři psi a jedna fena plemene Kangal do lesů u obce Hazlov na Chebsku dostali, nikdo neví. Všichni jsou ale ve špatném stavu, po těle mají četná poranění a jeden má zanícené řezné rány na uchu.

 

Psi byli zanedbaní, měli na těle různé rány, zřejmě po pokousání staršího data, některá zranění byla naopak novější.

 

V průběhu posledních dvou let bylo na Chebsku odchyceno už deset psů tohoto plemene. Všichni byli podle policie až patologicky agresivní. Setkání s nimi může skončit prý i vážným zraněním.

 

Mezi místními se mluví o tom, že by majitel psů mohl být muž z Německa, který měl být už dříve vyšetřován tamní policií v souvislosti se psími zápasy. Podle chovatelů by takovému zacházení odpovídalo jak chování nalezených psů, tak i jejich zranění.


 

Všechna zubožená zvířata byla převezena do Útulku v Horní Hraničné na Chebsku. Majitelka útulku už podala na chovatele, který psy vypustil, trestní oznámení a celou věc chce řešit i s německou policií.

 

Nikdo netuší, kolik zubožených a také agresivních psů v lesích ještě může být, odborníci ale radí, že pokud takového psa potkáte, rozhodně byste se k němu neměli přibližovat.

 

Kangal je plemeno původně vyšlechtěné jako pastevecký pes, pochází z turecké provincie Sivas. Nejde ovšem o psa, který by stádo sháněl dohromady, jeho úkolem je aktivně bojovat s predátory, kteří stádo ohrozí. Kangal se dokáže postavit vlkům, ale i šakalům či dokonce medvědům.

pez, Dominika Janochová TN.cz
Reklama