Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2017
nemáte ho doma?

Na českém trhu je nebezpečný alobal, varuje ministerstvo

Nebezpečný alobal
Zdroj: Hygienická stanice hlavního města Prahy
Alobal může být podle hygieniků nebezpečný

Před nebezpečným alobalem na českém trhu varuje ministerstvo zdravotnictví. Není jasné, odkud alobal pochází, a nelze tak vyloučit, že může být zdravotně závadný.

Konkrétně se jedná o A alobal 10 m, hliníková fólie pro domácí použití EAN 8594020720007. Alobal má modrobílou papírovou etiku s názvem výrobku (v češtině a ve slovenštině), s varováním a čárovým (EAN) kódem. Jenže uvedený kód neexistuje a nedá se tak zjistit, odkud alobal pochází a jak byl vyroben.

 

Dovozce, distributor či země původu nebyla na výrobku vůbec uvedena. Nebezpečný alobal zajistila Hygienická stanice hlavního města Prahy u prodejce Dang Khoa Tran, Pod Loretou 549/63 v Kosmonosech.

 

 

Výrobek porušil požadavky týkající se nutnosti uvést jméno a adresu výrobce a znesnadňuje tak kontrolu či stažení výrobku z prodeje. Nelze tudíž jednoznačně říct, zda je výrobek v souladu s předpisy, který se na něj vztahují, a tím pádem zdravotně nezávadný.

 

"Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že výrobek byl uveden na trh, aniž by bylo známo, zda splňuje zdravotní požadavky (např. migrace karcinogenních látek, složení, podmínky použití)," uvedla hlavní hygienička Eva Gottwvaldová.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kus hliníku vás může zbavit nepříjemných škůdců dost rychle! Proč myši nesnáší alobal?

NEČEKANÉ NEBEZPEČÍ: Používáte alobal? Pokud s ním grilujete a pečete, jde vám o zdraví!

mom TN.cz