Zajímavosti

Lidé si začali obalovat kliky alobalem. Důvod vás překvapí

Užitečnost alobalu nezná mezí. Každou chvíli přijde někdo s novou vychytávkou, jak jej využít. To je i případ triku, který se v posledních týdnech šíří po internetu. Spočívá v obalení kliky alobalem a údajně dokáže obyvatele domu ochránit před vloupáním.

Alobal na klice domu na první pohled zní jen jako bláznivá dekorace. Ještě bláznivěji však zní vysvětlení, proč by někdo něco takového dělal. Klika obalená hliníkovou folií ale dokáže být užitečnější, než se v první chvíli může zdát.

Tvrdí to alespoň autor triku, který se v posledních týdnech šíří po sociálních sítích. Smyslem podivného nápadu je totiž uchránit dům před vyloupením. A nejde o žádnou potrhlou pověru. Alobal na klice totiž dokáže upozornit na přítomnost zloděje.

Související obsah

Alobal má totiž výtečnou vlastnost v podobě své jemnosti. Jakmile se jednou zmačká, nedá se narovnat. Jak uvádí portál Onet, pokud někdo vezme za kliku ve snaze zjistit, jestli jsou dveře odemčené, zanechá na folii stopy.

To však není jediná výhoda alobalu na klice. Snáze totiž uslyšíte, jestli se někdo pokouší dostat do vašeho bytu. Pokud žijete sami a máte lehké spaní, šustění alobalu vás má mnohem větší šanci probudit.

Související obsah

​Posledním důvodem, proč vám může alobal pomoci, je samotný pohled na zabalenou kliku. Není to totiž příliš častý zjev a na lupiče může zapůsobit i psychologicky. Zloději si často vykrádání bytů plánují, a pokud zahlédnou něco takhle nečekaného a neobvyklého, dost možná si svůj plán ještě rozmyslí.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz