Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 3. 2016
poslední fáze

Nacistický vlak v Polsku: Lovci pokladů dostanou povolení kopat

Nacistický vlak v Polsku - 1
Zdroj: Profimedia

Lovci pokladů by mohli během několika týdnů začít s kopáním, které by je mělo dovést k vytouženému nacistickému zlatému vlaku. Už v loňském roce ohlásili nález u polského městečka Walbryzch, ale prvotní hledání nic neodhalilo. Ke kopání museli navíc získat povolení od polské železniční firmy PKP. To by po dlouhém čekání mohli díky protestům místních konečně získat.

Amatérští lovci pokladů Andreas Richter a Piotr Koper pomohli Walbryzchu ke slávě během loňského srpna, kdy poprvé přišli s teorií, že je nacistický vlak plný pokladů ukryt právě zde. Proběhlo rozsáhlé pátrání, hledači využili nejmodernější techniku včetně radarů, magnetometrů nebo termografů, které jim ukázaly další důležité stopy.

 

Během několika týdnů by konečně mohli začít s finální fází hledání. Pokud dostanou povolení, do třetího dubnového týdne by mohli vstoupit pod zem. K získání povolení pomáhají ve velkém místní, kteří již ztratili trpělivost a zorganizovali poblíž místa nálezu několik protestů.

 

"Jsme moc rádi, že máme takovou podporu. Podařilo se nám postoupit při získávání povolení od železniční společnosti" zveřejnil komentář Kopera portál Mirror.

 

Podle legendy ve vlaku Němci ukryli poklad, když ustupovali před Rudou armádou. Údajně odklonili koleje tak, aby se vlak mohl dostat pod zem, kde byly staré koleje, které se využívaly při těžbě. Nacisté se pak chtěli k vlaku vrátit a kořist si vyzvednout, k tomu už ale nikdy nedošlo.

 

 

Někteří věří, že by ve vlaku mohla být ukrytá dlouho ztracená Jantarová komnata, jiní doufají ve ztracené zlato, které ukradli nacisté z polské národní banky. Dokud ho ale hledači pokladů nenajdou, nebude jisté, co vezl a zda takový vlak vůbec někdy existoval.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pamatujete na seriál Lovci pokladů? Takhle vypadají hlavní hrdinové po 17 letech!

PROBOHA PROČ??? Pokojská našla při uklízení pokoje poklad. Teď se jí směje celý internet!

klma TN.cz
Reklama