Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 5. 2017
Povedená rodinka

Nejen útočník z Manchesteru! I jeho mladší bratr plánoval vraždit

Salman Abedi
Zdroj: Twitter

Mladší bratr Salmana Abediho, který v Manchesteru zabil 22 lidí, plánoval útok na velvyslance OSN v Libyi, kde rodina žije. Informoval o tom deník The Telegraph.

Salman Abedi zabil v Manchesteru 22 lidí a stovku dalších zranil. Není ale jediným z rodiny, kdo chtěl vraždit. Jeho mladší bratr Hashem byl podle deníku The Telegraph členem džihádistické buňky, která měla plánovat atentát na velvyslance OSN v Libyi.

 

Terčem útoku měl být vedoucí mise OSN v Libyi Martin Kobler. Měl se odehrát začátkem tohoto roku, kdy byl Kobler v Tripolisu. Návštěva metropole ale byla odložena, uvedly nejmenované diplomatické zdroje.

 

Libyjské bezpečnostní složky islamistickou buňku monitorovaly několik měsíců a tvrdí, že 20letý Hashem v ní zastával významnou pozici. Přípravy na útok byly v závěrečné fázi, už byla dokonce vyrobena výbušnina. Ta měla explodovat v blízkosti konvoje s Koblerem.

 

 

V Tripolisu teď podle deníku zasahují agenti britské tajné služby MI6. Společně s libyjskými kolegy vedou vyšetřování a snaží se zjistit, zda byl do této buňky zapojen útočník z Manchesteru. Hashema Abediho zadrželi policisté v Tripolisu už ve středu, při výslechu se přiznal k napojení na Islámský stát.

 

Britská policie v souvislosti s úterním atentátem v Manchesterské aréně zadrželi 13 osob, 11 z nich zůstává ve vazbě. Salman Abedi se odpálil po koncertu americké zpěvačky Ariany Grande ve foyer haly, zabil 22 lidí.


Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku:

Zdroj: TV Nova

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

28.5. | 14:45 lucielucina
13
Tohle už tam bude běžný kolorit. Anglie a záp. Evropa už je na odpis, ...
28.5. | 20:11 karl-z-bahnhofu
0
Ohněm a mečem !
29.5. | 10:54 Roman Skala
1
Náhlasit nevhodný komentář
...vybagrovat v písku jámy, nehašené vápno....
28.5. | 22:36 procsetodeje
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tez SPD ..nikoho jineho !!!..
28.5. | 20:11 karl-z-bahnhofu
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ohněm a mečem !
28.5. | 19:54 allanaldik
5
Náhlasit nevhodný komentář
Ukazte muslimskou poloopici ktera nechce vrazdit??? Pozor beru to i dlouhodobe, spici bunky co se v cele evrope rozlejzaj jak potkani a cim vic tim hur hubyt se to taky nebude moct zvyknou si na vse. A politici? Nic s tim nedelaji a delat nebudou nemaj duvody ikdyz poloopice zabiji evropany.
28.5. | 19:37 Roman Nemergut
7
Náhlasit nevhodný komentář
Postřílet celou zkurrvenou rodinu těchto písečných opic!!!!
28.5. | 18:13 fantozzi602
5
Náhlasit nevhodný komentář
a uz visi?
28.5. | 15:46 mezihra
7
Náhlasit nevhodný komentář
inteligent uz od pohledu
28.5. | 14:48 kimy69
7
Náhlasit nevhodný komentář
Ty pysky a povislá víčka ve mně evokují vyšší stupeň demence...
28.5. | 14:45 lucielucina
13
Náhlasit nevhodný komentář
Tohle už tam bude běžný kolorit. Anglie a záp. Evropa už je na odpis, islamizace je tam neodvratná. Ještě pořád hodlá Sobotka s Bělobrádkem dovážet arabské a africké imigranty? To že teď Chovanec na oko odmítá kvóty je kvůli volbám a pak se Socani klidně Bruselu podřídí. Proto volím SPD Okamuru.