Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2018 12:56
Nález bomby

V centru Berlína se zastaví provoz! Evakuují nemocnici i nádraží

Zdroj: APTN

Velká část Berlína musí být evakuována kvůli nálezu bomby z 2. světové války. Našli ji nedaleko hlavního vlakového nádraží, v pátek na místo zamíří pyrotechnici, kteří ji zneškodní. Policie předpokládá, že uzavírka vyvolá chaos a možná i kolaps v dopravě.

V centru Berlína probíhá od rána hromadná evakuace. Policie uzavřela oblast ve vzdálenosti osmi set metrů od místa, kde byla nalezena britská puma z 2. světové války. Přestože podle úřadů nepředstavuje bezprostřední nebezpečí, zneškodní ji pyrotechnici.

 

V zóně, kterou úřady vyklízí, se nachází i hlavní nádraží, dvě ministerstva, ambasády a také vojenská nemocnice. Ovlivněn bude i provoz letiště Tegel, letadla nebudou přelétat na uzavřenou oblastí. Jinak by lety neměly být ovlivněny, píše portál BBC.

 

Zneškodnění bomby by podle úřadů mělo zabrat asi půl hodiny, může se však protáhnout. Uzavírka je proto plánovaná až do 14. hodiny, evakuace se podle odhadů týká asi 10 tisíc obyvatel německé metropole.

 

 

Evakuace se dotkne především hlavního vlakového nádraží, kterým denně projde přes 300 tisíc cestujících. Se zpožděním tak musí počítat i Češi, kteří jedou vlakem do Berlína. Spoje navíc budou odkloněny na jiná nádraží.

 

Nález bomby z válečného období není v německém hlavním městě ničím výjimečným. Každý rok dojde k podobné evakuaci jednou či dvakrát, informoval policejní mluvčí Martin Halweg. Ročně se v Německu najde více než 2000 tun bomb a munice.

epa TN.cz
Reklama