Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 11. 2017
video nebezpečná honička

Opilý řidič zběsile prchal před policisty, pak je několikrát šokoval

Zdroj: Policie ČR

Ivančičtí policisté ještě netušili, že když se pokusí zastavit osobní automobil VW Polo, bude je čekat zběsilá honička prošpikovaná neskutečně nebezpečnými scénami. Ujíždějící řidič ohrožoval nejen sebe, ale hlavně životy ostatních řidičů. Zastavili ho až po 15 kilometrech. Podnapilý řidič se zákazem řízení pak suše odvětil, že by jim ve svém mercedesu ujel.

Policisté chtěli poblíž Biskoupek zastavit osobní automobil VW Polo, tím ale začala zběsilá honička. "Řidič totiž na pokyny hlídky k zastavení nereagoval a začal ujíždět. Za vytrvalého deště a silného větru šofér projel vysokou rychlostí Biskoupkami, Novou Vsí, Oslavany, Padochovem a jeho cesta skončila až na staveništi rodinných domků v Neslovicích," popsal zběsilou honičku policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Kromě toho, že obcemi projížděl řidič velmi rychle, nevadilo mu také například to, že na křižovatce před Novou vsí málem naboural jiné auto. Podle policejní mluvčího se auta nesrazila jen díky duchapřítomnosti druhého řidiče. Protisměru se ujíždějící muž vůbec neštítil.

 

Riskantní honička skončila nakonec na staveništi poblíž Neslovic, kde uvízl v blátě. Policisty pak ale ještě několikrát šokoval.

  

"Poprvé, když policisté zjistili jeho totožnost. Sedmdesátiletý viditelně podnapilý muž policistům také suše sdělil, že tentokrát vyhráli oni. Kdyby prý jel svým mercedesem, tak neměli šanci. Dechovou zkoušku na alkohol odmítl s tím, že stejně řidičák nemá," doplnil Malášek.

 

 

Muž měl až do roku 2021 zákaz řízení, ten se mu nyní prodlouží. Také mu hrozí další postih za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
 

klma TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama