Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 1. 2017
železniční neštěstí

Tragédie: 12letá dívka zemřela na kolejích! Strojvedoucí se zhroutil

Nehoda na kolejích
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Včera ve večerních hodinách srazil vlak společnosti RegioJet v úseku Brodek u Přerova – Prosenice mladou dívku. Ta se pohybovala v úseku, kam byl vstup zakázán. Vlak nabral několikahodinové zpoždění.

"V tom vlaku jsem měla synovce, jel z Prahy do Ostravy. Kolem šesté hodiny večer prý vlak prudce zabrzdil, až se lidem vylilo pití. Strojvedoucí po chvíli promluvil k cestujícím, že došlo k úmrtí osoby. Nikdo nesměl nic fotit ani jít k oknům. Policie průběžně vlak kontrolovala a hasiči nabízeli lidem tabletky na uklidnění," informovala TN.cz čtenářka Iveta z Plzně.


Při srážce zemřela teprve dvanáctiletá dívka. "Mohu potvrdit, že k případu vyjížděla kolem 18:00 z Přerova posádka s lékařem. Na místě našli mladou ženu, která utrpěla mnohočetná zranění. Na místě bohužel zemřela," řekl mluvčí olomoucké záchranky Zdeněk Hošák.

 


Stejné informace potvrdila i mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová, která dodala, že dívce bylo dvanáct let. Vyvrátila ale původní informace, že by sražených osob bylo více. "Někdo z vlaku ale viděl, že z místa odvádějí malou holčičku," prozradila čtenářka Iveta. Je tedy možné, že si dívky u kolejí hrály. Bližší informace k nehodě nechtěli policisté vzhledem k věku dívky prozradit.

 

U nehody zasahovali i hasiči. Ti museli mimo jiné poskytnout psychologickou pomoc některým cestujícím, kteří se z události hroutili.


"Osoba se vyskytovala na koleji v místě obtížně přístupného, vyvýšeného náspu. Tedy tam, kde je zakázáno se pohybovat. Nebylo v moci strojvedoucího srážce zabránit. Ten pak nemohl pokračovat v jízdě, proto jsme ho vyměnili a po prošetření případu policií vlak pokračoval dál, byť s několikahodinovým zpožděním," dodal k případu tiskový mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

TN.cz / nor