Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 1. 2017
železniční neštěstí

Tragédie: 12letá dívka zemřela na kolejích! Strojvedoucí se zhroutil

Nehoda na kolejích
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Včera ve večerních hodinách srazil vlak společnosti RegioJet v úseku Brodek u Přerova – Prosenice mladou dívku. Ta se pohybovala v úseku, kam byl vstup zakázán. Vlak nabral několikahodinové zpoždění.

"V tom vlaku jsem měla synovce, jel z Prahy do Ostravy. Kolem šesté hodiny večer prý vlak prudce zabrzdil, až se lidem vylilo pití. Strojvedoucí po chvíli promluvil k cestujícím, že došlo k úmrtí osoby. Nikdo nesměl nic fotit ani jít k oknům. Policie průběžně vlak kontrolovala a hasiči nabízeli lidem tabletky na uklidnění," informovala TN.cz čtenářka Iveta z Plzně.


Při srážce zemřela teprve dvanáctiletá dívka. "Mohu potvrdit, že k případu vyjížděla kolem 18:00 z Přerova posádka s lékařem. Na místě našli mladou ženu, která utrpěla mnohočetná zranění. Na místě bohužel zemřela," řekl mluvčí olomoucké záchranky Zdeněk Hošák.

 


Stejné informace potvrdila i mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová, která dodala, že dívce bylo dvanáct let. Vyvrátila ale původní informace, že by sražených osob bylo více. "Někdo z vlaku ale viděl, že z místa odvádějí malou holčičku," prozradila čtenářka Iveta. Je tedy možné, že si dívky u kolejí hrály. Bližší informace k nehodě nechtěli policisté vzhledem k věku dívky prozradit.

 

U nehody zasahovali i hasiči. Ti museli mimo jiné poskytnout psychologickou pomoc některým cestujícím, kteří se z události hroutili.


"Osoba se vyskytovala na koleji v místě obtížně přístupného, vyvýšeného náspu. Tedy tam, kde je zakázáno se pohybovat. Nebylo v moci strojvedoucího srážce zabránit. Ten pak nemohl pokračovat v jízdě, proto jsme ho vyměnili a po prošetření případu policií vlak pokračoval dál, byť s několikahodinovým zpožděním," dodal k případu tiskový mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

TN.cz / nor

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.1. | 15:14 zlataaaaa
50
To je opravdu neštěstí
20.1. | 18:10 pichav
-26
STROJVUDCE !!!!! TAKOVY STARY KOZAK !!!! A VLEZE DO MASINY !!!! KTEROU ...
24.1. | 22:37 dopisy-starsimu-ja
3
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu to. Ta holka tam neměla absolutně co dělat.
23.1. | 06:48 Pavlína Chodilíková
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nikdy nevite co se muze jednou stat ji vam ale kritizovat umite pekne jen by me zajimalo jak byste mluvili kdyny sr to tykalo vas osobne
22.1. | 11:06 VeroNika Plevačová
5
Náhlasit nevhodný komentář
Pichav.....Ty máš v hlavě totálně nasraný.
21.1. | 10:10 honza novotný
4
Náhlasit nevhodný komentář
Jen pro přesnost, ta holka bylo dítě ulice, matka věčně nalitá, výchova nikde.
21.1. | 09:53 honza novotný
7
Náhlasit nevhodný komentář
Chudák fíra, kvůli hlouposti malé holky má pokažený život. Každý není takový, že si na lokomotivu namaluje křížek a jede dál.
21.1. | 08:56 Kikuš Ka
2
Náhlasit nevhodný komentář
Danielko kežby jsi tu mohla být stále s námi!!! ❤❤
21.1. | 08:54 Kikuš Ka
4
Náhlasit nevhodný komentář
Danča byla super holka.Nemůžu uvěřit, že už není mezi námi.Celý život si mohla užít. Všem nám chybí. Chceme Danču zpět!!Za nic nemohla,je pravda že přes koleje neměla chodit,jen myslela ze to stihne.Je nám líto co se stalo.Máme ji rádi,přejeme si aby tu byla stále s námi!!!Danielko vrať se!! R.I.P.
21.1. | 05:22 jansuk
4
Náhlasit nevhodný komentář
Na druhém místě Trasimi a pomyslný bronz získává bimbi
20.1. | 23:14 svarcovaerika0123
11
Náhlasit nevhodný komentář
Chudák strojvedoucí. Kvůli holce, kterou si neumějí rodiče pohlídat, se bude trápit do konce života.
20.1. | 21:37 Petr Klicpera
18
Náhlasit nevhodný komentář
Větší kretíno než je PICHAV snad neexistuje.