Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2018
Pořádný přešlap

Policisté šli pro rváče, co zbili číšníka. Jenže se šeredně spletli!

Těžkooděnci
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Je to tři týdny, co do hotelu Astoria v Praze napochodovali po zuby ozbrojení policejní těžkooděnci. Přišli si sem pro skupinu cizinců, kteří v restauraci v centru města brutálně zmlátili číšníka. Jenže se spletli a "vyšlápli" si na skupinu nicnetušících turistů.

Policisté do hotelu vtrhli 22. dubna, tedy jen den po brutálním napadení, po němž číšník skončil ve vážném stavu v nemocnici. Muži zákona měli mimo jiné i samopaly, píše Aktuálně.cz.

 

Těžkooděnci pak zadržené cizince odvedli na služebnu. Tam ovšem zjistili, že se šeredně spletli a zadrželi skupinu turistů z Izraele, kteří neměli s útokem na číšníka absolutně nic společného.

 

Policisté se Izraelcům za zákrok omluvili. Jeden z turistů, Eli Gershzon, Aktuálně řekl, že policisté zakročili velice tvrdě. "Začali nás bít a drželi nám automatické zbraně u hlav. Šlápli nám na krky, abychom se nemohli hýbat, a spoutali nás," popsal turista.

 

 

Těžkooděnci z nich prý navíc strhali oblečení a nechali je jen ve spodním prádle. A ani je prý nelegitimovali. "Jeden z našich kamarádů byl navíc zraněn tak, že musel být odvezen záchrankou do nemocnice," dodává Izraelec a ukazuje lékařskou zprávu, která hovoří o pohmožděninách a zranění zad a kolenou.

 

Turista dodal, že po ulici pochodoval on i jeho kamarádi v obklíčení těžkooděnců, takže si je kolemjdoucí fotili a natáčeli, což bylo podle Gershzona ponižující a nedůstojné.

 

Policejní mluvčí Jan Daněk se nechal slyšet, že Izraelcům se policie omluvila a nasazení těžce ozbrojené jednotky vysvětlil tím, že útočníci, kteří zbili číšníka, ovládali bojové sporty.

 

 

Izraelci podle Aktuálně už chystají stížnost kvůli brutalitě zásahu, momentálně shánějí advokáta, který je bude v Česku zastupovat. Chtějí mimo jiné písemnou omluvu za utrpěná zranění.

pez TN.cz
Reklama