Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.1. 2016 15:24
Zajímavý krok

Politik se naštval a poslal Merkelové autobus s uprchlíky!

Zdroj: Enex

Když bavorský politik Peter Dreier v říjnu telefonoval s kancléřkou Angelou Merkelovou kvůli uprchlíkům, byl vzteky bez sebe a slíbil, že do Berlína pošle autobus plný uprchlíků. Teď hrozbu splnil.

Dreierovi pochopitelně vadí, že hlavní nápor uprchlíků schytává právě Bavorsko. A do Berlína, kde sídlí kancléřka, se jich moc nedostane.


"Pokud do Německa přijde milion uprchlíků, jsem ochoten se postarat ve svém okresu o osmnáct set, což je přesný podíl, který spadá pod mou samosprávu," křičel Dreier na podzim do telefonu na kancléřku, píše portál The Local.


Politik ovšem zároveň jasně řekl, že cokoliv nad počet 1800 uprchlíků prostě nepřijme. "Pokud jich bude víc, tak je prostě posadím na autobus a pošlu je na kancléřství do Berlína," hřímal na podzim Dreier.A nyní Bavor dokazuje, že nemluvil jen tak do větru. Ve čtvrtek ráno totiž do autobusu v okrese Landshut na samém jihu Německa Dreier naložil 52 uprchlíků a poslal je přes celé Německo do Berlína.


Politik zdůraznil, že všem imigrantům vysvětlil, proč odjíždějí a všichni cestu podstupují dobrovolně. Dreier do autobusu nasedl také. Merkelová se s ním ovšem podle všeho nesetká, má jiný program.

pez TN.cz