Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.3. 2017 21:10
galerie + video nebezpečný střet

Střelba na letišti v Paříži: Islámský extrémista mrtvý, přibuzní zatčení

Zdroj: TV Nova

Na pařížském letišti Orly se v sobotu střílelo. Podle francouzských médií muž, kterého úřady registrovaly jako muslimského radikála, vzal zbraň hlídkující vojačce a držel ji jako rukojmí. Ochranka muže zastřelila. Část letiště museli evakuovat, pyrotechnici začali preventivně hledat bomby.

Na francouzském letišti Orly probíhá policejní zásah. Na místo dorazili pyrotechnici i protiteroristické jednotky, hledali možná nástražná zařízení i případné komplice muže, který paniku způsobil .

 

"Muž vzal zbraň vojákovi, pak se schoval do obchodu - před tím, než byl zastřelen ochrankou," sdělilo francouzské ministerstvo vnitra prosřednictvím svého mluvčího agentuře AFP s tím, že nikdo další nebyl zraněn. Podle francouzských médií si vzal před smrtí rukojmí - ženu vojačku, které ukradl zbraň.

 

16

GALERIE: Střelba na pařížském letišti Orly

Zdroj: ČTK

Letiště Orly - střelba - 1

Hodnocení:

 

 

Jižní terminál kvůli incidentu celý evakuovali. Uzavřený bude až do večera. Pasažéři, kteří po střelbě přistáli na letišti, museli z bezpečnostních důvodů zůstat na palubě. Letecký provoz byl přerušen, některé spoje jsou přesměrovány na Letiště Charlese de Gaulla.

 

"Všichni jsme venku před letištěm, asi 200 metrů od vstupní brány," řekl agentuře AFP jeden ze svědků. "Všude pobíhají policisté, záchranáři a vojáci. Ochranka nám řekla, že se to stalo někde blízko brány 37 - 38, kde byly naplánované lety Turkish Airlines," dodal.

 

 

Podle zpravodajské televize France 24 tajné služby útočníka registrovaly jako muslimského radikála. Případem se začal zabývat prokurátor specializovaný na teroristickou problematiku. Zastřeleného muže kromě jiného podezírají z toho, že předtím při silniční kontrole na severu Paříže zranil policistu.
 

 

Orly je druhým největším letištěm v Paříži, ročně tamními terminály projde 30 milionů lidí. Ve Francii stále platí výjimečný stav, po několika teroristických útocích jsou na významných místech vojáci. V areálu letiště se podle nejnovějších zpráv zatím žádná bomba ani podezřelí pachatelé nenašli. Policie přesto vyzvala lidi, aby se uzavřenému koridoru vyhnuli, informuje BBC.

 

A také už došlo na první zatýkání. Ve vzabě skončili podle agentury Reuters bratr a otec pachatele. O útočníkovi vyšetřovací orgány uvádějí, že 39letý Francouz měl za sebou kriminální minulost a v průběhu času se "zradikalizoval". To podle francouzských médií znamená, že se proměnil v extremistického muslima, což se zpravidla stává ve vězení, kde se dostává do styky s jinými radikály. Muž měl za sebou mimo jiné loupežná přepadení a obchod s drogami, informuje ČTK.

lud TN.cz
Reklama