Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.3. 2017 21:10
galerie + video nebezpečný střet

Střelba na letišti v Paříži: Islámský extrémista mrtvý, přibuzní zatčení

Zdroj: TV Nova

Na pařížském letišti Orly se v sobotu střílelo. Podle francouzských médií muž, kterého úřady registrovaly jako muslimského radikála, vzal zbraň hlídkující vojačce a držel ji jako rukojmí. Ochranka muže zastřelila. Část letiště museli evakuovat, pyrotechnici začali preventivně hledat bomby.

Na francouzském letišti Orly probíhá policejní zásah. Na místo dorazili pyrotechnici i protiteroristické jednotky, hledali možná nástražná zařízení i případné komplice muže, který paniku způsobil .

 

"Muž vzal zbraň vojákovi, pak se schoval do obchodu - před tím, než byl zastřelen ochrankou," sdělilo francouzské ministerstvo vnitra prosřednictvím svého mluvčího agentuře AFP s tím, že nikdo další nebyl zraněn. Podle francouzských médií si vzal před smrtí rukojmí - ženu vojačku, které ukradl zbraň.

 

16

GALERIE: Střelba na pařížském letišti Orly

Zdroj: ČTK

Letiště Orly - střelba - 1

Hodnocení:

 

 

Jižní terminál kvůli incidentu celý evakuovali. Uzavřený bude až do večera. Pasažéři, kteří po střelbě přistáli na letišti, museli z bezpečnostních důvodů zůstat na palubě. Letecký provoz byl přerušen, některé spoje jsou přesměrovány na Letiště Charlese de Gaulla.

 

"Všichni jsme venku před letištěm, asi 200 metrů od vstupní brány," řekl agentuře AFP jeden ze svědků. "Všude pobíhají policisté, záchranáři a vojáci. Ochranka nám řekla, že se to stalo někde blízko brány 37 - 38, kde byly naplánované lety Turkish Airlines," dodal.

 

 

Podle zpravodajské televize France 24 tajné služby útočníka registrovaly jako muslimského radikála. Případem se začal zabývat prokurátor specializovaný na teroristickou problematiku. Zastřeleného muže kromě jiného podezírají z toho, že předtím při silniční kontrole na severu Paříže zranil policistu.
 

 

Orly je druhým největším letištěm v Paříži, ročně tamními terminály projde 30 milionů lidí. Ve Francii stále platí výjimečný stav, po několika teroristických útocích jsou na významných místech vojáci. V areálu letiště se podle nejnovějších zpráv zatím žádná bomba ani podezřelí pachatelé nenašli. Policie přesto vyzvala lidi, aby se uzavřenému koridoru vyhnuli, informuje BBC.

 

A také už došlo na první zatýkání. Ve vzabě skončili podle agentury Reuters bratr a otec pachatele. O útočníkovi vyšetřovací orgány uvádějí, že 39letý Francouz měl za sebou kriminální minulost a v průběhu času se "zradikalizoval". To podle francouzských médií znamená, že se proměnil v extremistického muslima, což se zpravidla stává ve vězení, kde se dostává do styky s jinými radikály. Muž měl za sebou mimo jiné loupežná přepadení a obchod s drogami, informuje ČTK.

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.3. | 10:25 kocourkovamama
9
Doufam,že to nebyl terorista a byl psychicky narušenej.
18.3. | 20:58 karl-z-bahnhofu
0
Držme palce madam Marine Le Pen ! Je suis Marine !
18.3. | 20:58 karl-z-bahnhofu
0
Náhlasit nevhodný komentář
Držme palce madam Marine Le Pen ! Je suis Marine !
18.3. | 17:40 fantozzi602
2
Náhlasit nevhodný komentář
doufam,ze to pomuze le penove k vyhre
18.3. | 15:13 Štefan Nemeth
4
Náhlasit nevhodný komentář
Vojta Také Já také obhajuji, že ho zastřelili jak vzteklého psa. Taky by ho tak měli pohřbít i s celou familii.
18.3. | 15:11 Štefan Nemeth
2
Náhlasit nevhodný komentář
Celou to povedenou familii vyhostit nejlépe na Antarktidu.
18.3. | 14:03 Benito Juarez
5
Náhlasit nevhodný komentář
Dobře vycvičená vojanda. ☺☺☺Předpokládám,že v té zbrani nebyly náboje.
18.3. | 13:44 karl-z-bahnhofu
5
Náhlasit nevhodný komentář
Ve Francii bude nejlépe vyhlásit výjimečný stav na věčné časy a nikdy jinak !
18.3. | 13:42 karl-z-bahnhofu
4
Náhlasit nevhodný komentář
Už se k problému vyjádřila třeba ta zap.r.děná endérácká svazačka Makrelová nebo její úhlavní konkurent, vzděláním (mírně řečeno) příliš neoplývající levicově úchylný alkoholik Schulz ??
18.3. | 13:37 karl-z-bahnhofu
4
Náhlasit nevhodný komentář
Každou chvíli očekávejme, že nějakého idiota z Bruselu napadne komplet odzbrojit vojsko a policii. Nějaký terorista by jim přece mohl ty zbraně sebrat a páchat s nimi teror. Já volím Zemana a SPD !
18.3. | 13:02 sperma1
1
Náhlasit nevhodný komentář
!! angela merklova na hrad !!
18.3. | 12:42 Vojta Také
4
Náhlasit nevhodný komentář
A tohle Bimbi a multikulti obhajují. Snad se jim to jednou vrátí.