Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 4. 2016
Smrt Moniky a Klárky

Právník: Mám důkazy o Kramného nevině, proto nesmím do ČR

Keroles Ezzat Bashier
Zdroj: TN.cz/ Archiv Petra Kramného
Keroles Ezzat Bashier se dál zajímá o kazu Kramný.

Egyptský právník Keroles Ezzat Bashier tvrdí, že získal v Egyptě nové důkazy o smrti Moniky a Klárky Kramných. Česká justice prý ale o ně nemá zájem. Navíc ministerstvo vnitra údajně záměrně kvůli této kauze právníkovi odmítá udělit vízum pro pobyt v České republice.

"Nemohu uvěřit, jak může být v České republice takto zmanipulovaný soudní proces. Chtěl jsem soudu předložit důkazy, které jsem získal v Egyptě. Jsou to závažné důkazy, o které ale česká justice nemá zájem. Nabízí se otázka, co za tímto procesem stojí?" ptá se egyptský právník Keroles Ezzat Bashier, který dlouhodobě sleduje kauzu Petra Kramného.

 

Bashier nesmí už více než dva roky do České republiky. České úřady mu totiž neudělily vízum. Bashier má přitom v ČR právnickou kancelář a rodinný dům. "Nebylo mi umožněno vykonávat řádně mou advokátní praxi, neumožnili mi přístup do mé kanceláře, nemohu ani zkontrolovat svůj vlastni byt," zlobí se právník a tvrdí, že pro udělení víza má všechny potřebné doklady v pořádku.

 

Kvůli vízu už se dokonce obrátil na úřad ombudsmana. Ten se podle mluvčí ombudsmanky Ivy Hrazdílkové právníka zastal a už v roce 2013 doporučil Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra, aby Bashierovi vízum udělil. Podle Bashiera ale ministerstvo na doporučení ombudsmanky nereagovalo a vízum mu dál odmítá udělit.

 

Bashier se tak ani nemohl zúčastnit kárného řízení, které proti němu vedla Česká advokátní komora kvůli fotografiím z egyptské pitvy Moniky a Klárky. Fotografie Bashier poskytl českým médiím a údajně měly dokazovat, že na tělech obětí nejsou žádné skvrny po zásahu elektrickým proudem. To samé tvrdí i soudní znalec Radek Matlach, který fotografie zkoumal. Více si přečtěte zde. Bashier tak kárné řízení prohrál a byl ze seznamu advokátů vyškrtnut.

 

"Domnívám se, že vyškrtnutí ze seznamu advokátů je pouze další krok k zabránění mého vstupu do České republiky. Nabízí se otázka, zda a jak je ministerstvo vnitra zapojeno do této kauzy," říká Bashier.

 

 

Ministerstvo potvrdilo, že skutečně odmítlo právníkovi vízum udělit. "Jednalo se o dvě žádosti o dlouhodobá víza v r. 2011 a v r. 2013. Víza udělena nebyla," sdělila pro TN.cz Hana Malá z tiskového odboru ministerstva. Důvody proč nebylo Bashierovi vízum uděleno ale specifikovat nechtěla."Takové informace ani ze zákona poskytovat nemůžeme," dodala.

 

 

V případu Petra Kramného, který od krajského soudu v Ostravě dostal za vraždu nepravomocný rozsudek 28 let, se objevily i další podivnosti. Nejvyšší státní zastupitelství nařídilo Okresnímu státnímu zastupitelství v Ostravě, aby prošetřilo, zda nebyly v této kauze zfalšovány klíčové důkazy. Podrobnosti čtěte zde. Znalec Matlach a po něm i spolek Šalamoun upozornili na to, že důkazy proti Kramnému jsou přinejmenším podezřelé, zejména pak fotografie řezů srdečními tkáněmi, které mají dokazovat zásah elektrickým proudem. Podle Matlacha je obrázek řezu Klárčiným srdcem jen vystřižený a otočený obrázek řezu srdcem Moniky.

 

Podívejte se na Matlachův rozbor:

vrl TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.4. | 06:39 louka zelena
30
Proc se nespoji s pani Rejzkovou a dukazy ji nepreda?
27.4. | 07:47 tirpits
-15
Moc podivné !! Právník který je z Egypta a má informace z první ruky má zákaz ...
27.4. | 16:14 tenistka 175 tenistka175
6
Náhlasit nevhodný komentář
27.4. | 13:58 roko-lanek - MÁTE VELKOU ŠANCI SE VYLÉČIT, ale musíte chtít !!! Tedy hned zítra začít možná na neurologii- to nezní tak ošklivě a nasměrují Vás.....
27.4. | 13:58 roko-lanek
-11
Náhlasit nevhodný komentář
Havel ma na rukach krev a ne Kramny.
27.4. | 13:53 tirpits
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Že by ty důkazy měl a chtěl prachy ? No ,třeba teď je poskytne zadarmo .
27.4. | 13:27 mimozemstanet
22
Náhlasit nevhodný komentář
Jinak by mě zajímalo, kde a kdy se ta retušování fotka vznikla a jak je možný že Rejžková na první pohled s brejlickama na nose odhalila údajný podvod? Má snad brejle jak mikroskop a nebo o tom věděla? Byla první kdo na to upozornil. A to hooodně smrdí
27.4. | 13:21 mimozemstanet
18
Náhlasit nevhodný komentář
Alíku. Proti kramli svědčí mnoho faktorů. Předně jeho vymýšlení a lži. Jak o dovolený, tak o jejich manželství. Dále jeho podivný chování. Buď je úplně dementní po citový stránce a nebo provokoval schválně. Jako výraz výsměchu a ne upřímného smutku nad ztrátou rodiny.
27.4. | 13:07 bobule6
21
Náhlasit nevhodný komentář
Aldiku, kramlí vina je potvrzena z několika stran. Už 24.10.2013 kebab řekl, že má eg.policejni spis a kramle je držen v zemi právem. Jeho vinu potvrdili i PČR, znalci v OV, znalci v ČB a soudní rozhodnutí to zpečetilo.
27.4. | 12:52 allanaldik
-14
Náhlasit nevhodný komentář
koukam ze tady diskutujicim je taky jedno jestli maji praveho vraha a usvedcili ho podle zakona s dukazy ktere jsou jasne a ne jen neprime nebo podvzene jak policii tak experty.tak to vam preji aby jste se nikdy nedostali do krizku se zakonem aby to s vama nedopadlo jako s jinými bez primich dukazu,
27.4. | 12:43 mimozemstanet
14
Náhlasit nevhodný komentář
Tenistko přesně tak☺
27.4. | 12:30 tenistka 175 tenistka175
24
Náhlasit nevhodný komentář
V roce 2013 zase neprodloužen pobyt !!! Takže Kramný v létě 2013 byla JAKOšance...Ovšem poslat do bulváru fotky z pitevny dokáže jen zcela "mimořádný ADVOKÁT".
27.4. | 12:25 tenistka 175 tenistka175
23
Náhlasit nevhodný komentář
27.4. | 11:35 Jana Lulana -neztrácejte prosím čas tím, co Vám bulvár podsouvá - Jen aby přežil s minimem "potravy"......