Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.2. 2016 15:39
předpověď Počasí v Česku

Experti slibovali jaro. Bude ale mrznout a sněžit i v nížinách!

Zdroj: TV Nova

Sliby meteorologů, že zima už definitivně skončila, se nevyplnily. Už příští týden se vrátí s plnou parádou. Bude mrznout a sníh bude padat i v nížinách.

Ve středu i ve čtvrtek se část republiky dočkala sněhu, po víkendu bude sněžit i v nižších polohách. V noci navíc bude mrznout. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav i populární norský portál s předpovědí počasí yr.no.

 

"Kolem rozsáhlé tlakové níže se středem nad jižní Skandinávií k nám bude pokračovat příliv chladného a vlhkého vzduchu od západu," uvedl na svém webu Český hydrometeorologický ústav. Sněžit by mělo hlavně na konci příštího týdne.

 

Na čtvrtek předpovídají meteorologové proměnlivou oblačnost. Na horách bude hustě sněžit, smíšené srážky a sněžení se ale postupně objeví už v polohách nad 300 metrů. V noci klesne teplota pod nulu a ojediněle se bude tvořit náledí. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na horách i -3 °C.

 

 

 

I v pátek bude oblačno až zataženo, k večeru se mraky budou protrhávat. Sněhové přeháňky se objeví jen ojediněle, v polohách pod 400 metrů bude pršet. V noci rtuť teploměru spadne znovu pod nulu, přes den bude znovu 3 až 7 °C.

 

V sobotu čekají meteorologové znovu velkou oblačnost. V polohách nad 500 metrů znovu nasněží, na většině území ale bude spíše pršet. V noci se teplota sníží až na -5 °C a znovu hrozí ledovka. Přes den budou teploty stejné jako v předchozích dnech.

 

Nejtepleji bude v neděli, při polojasnu stoupne teplota až na 10 °C. Místy se objeví déšť nebo přeháňky, v polohách nad 500 m by mohlo sněžit. Postupně se ale sněžení přesune jen do vyšších poloh, nad 800 metrů.

 

 

 

V pondělí bude znovu oblačno až zataženo. Srážky očekávají meteorologové spíše dešťové, ty sněhové jen na horách. Teploty vydrží poměrně vysoké, odpoledne bude hlavně na Moravě 6 až 8 °C. V noci se budou teploty pohybovat kolem nuly.

 

Větší ochlazení přijde v úterý. Až do čtvrtka očekávají meteorologové sněžení i v nižších polohách, sníh bude podle předpovědi poletovat i v Praze. Místy budou sněhové srážky přecházet v déšť. Noční teploty znovu klesnou až na -5 °C, i přes den bude kolem nuly a teploty nepřesáhnou 5 °C.
 

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.2. | 15:46 stupurak10
5
Honsová jak něco řekne tak je to naopak raději se podívám ráno z okna je to ...
11.2. | 15:42 Vojta Také
3
Teploty kolem 0 v únoru, to je fakt mráz. Uvidíme za týden, ale na lyžování i v ...
11.2. | 22:42 vladisvj
3
Náhlasit nevhodný komentář
Krásné povolání. Kdybych se spletl já,tak vyhazov. Kdyź se splete meteorolog,tak vše OK . Je to paráda. A to majì nejlepšpočítače. Chacha.
11.2. | 21:54 svarcovaerika0123
4
Náhlasit nevhodný komentář
Vždyť nám lžou pořád. Vyhodit je a pořídit si žabičku ve sklenici, ta nám počasí předpoví líp.
11.2. | 21:17 Vagin Analev
4
Náhlasit nevhodný komentář
My cekali jaro a zatim prisel mraz...... To uz jsem nekde slysel.
11.2. | 15:47 vo253
5
Náhlasit nevhodný komentář
Za dva dny bude zase jináč.
11.2. | 15:46 stupurak10
5
Náhlasit nevhodný komentář
Honsová jak něco řekne tak je to naopak raději se podívám ráno z okna je to přesnější.Taky měl vítr ve středu skončit a fouká jako by se někdo oběsil.
11.2. | 15:42 Vojta Také
3
Náhlasit nevhodný komentář
Teploty kolem 0 v únoru, to je fakt mráz. Uvidíme za týden, ale na lyžování i v nížinách to nevidím. Pro těch 40 cm musíte do Jeseníků ! Nebo do Alp.
11.2. | 15:17 allanaldik
4
Náhlasit nevhodný komentář
Experti vzdy jasne reknou jake bude povasi a vzdy je to jinak,tak jaky pak experti. To muze delat i cvicena opice za banan a vyjde to o dost levneji. My se aspon zasmejeme kdyz nic jineho