Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.12. 2015 14:06
Miloš Zeman

Prezidentovo poselství: Tahle země je naše, není pro všechny!

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman ze zámku v Lánech mluví k celému národu. Jak hlava státu zhodnotila končící rok 2015? A co nás všechny čeká v příštím roce?

Miloš Zeman začal přibližně čtvrthodinový proslov na pozitivní vlně, když řekl, že veselých údalostí zažilo Česko v roce 2015 rozhodně více než těch smutných.


Prezident například velmi kvitoval, že česká ekonomika roste nejrychleji z celé Evropské unii. "Je to veliký úspěch, za který patří dík zaměstnancům i zaměstnavatelům. A chtěl bych také ocenit českou vládu za její hospodářskou politiku," uvedl prezident, podle kterého minulé vlády ekonomice nasadily škrtící kazajku.


Další dobrou zprávou je podle Zemana růst průměrné mzdy o tisícovku. Tento růst by podle něj měli v roce 2017 poznat i důchodci na výrazné valorizaci důchodů.


Zeman také upozornil, že nezaměstnanost v Česku je druhá nejnižší v Evropě - před námi je jen Německo. "Věřím, že ti, kdo chtějí opravdu pracovat, si práci najdou," má jasno hlava státu.


A vzápětí se pustil do kritiky lidí, kteří nepracují a žijí jen ze sociálních dávek. Zeman dodal, že mu navíc některé sociální dávky připadají nesmyslné. "Například příspěvek na bydlení jen vytvořil ubytovny a rozjel obchod s chudobou," hřímá prezident.


Hlava se státu se domnívá, že skončila "blbá nálada" a je čas na opatrný optimismus. Také bychom se na sebe měli více a častěji usmívat, protože s úsměvem jde všechno líp.A co vidí Miloš Zeman pro Česko do budoucna? Rád by, aby se ČR přiblížila skandinávskému modelu, který se sice vyznačuje vysokými daněmi, ale zároveň se "daňový výnos nerozkrade a investuje se do lidí".


Nejdřív je ale podle prezidenta nutné ucpat díry ve státním rozpočtu, kterými unikají miliardy. "Proto budu podporovat všechny zákony, které čelí daňovým podvodům," slíbil Zeman. Mezi takové zákony patří ten o elektronické evidenci tržeb nebo ten o prokazování původu příjmů a majetku.


Kritikům těchto zákonů, kteří se ohánějí osobními svobodami, Zeman vzkazuje, že nikdo nemá právo krást a podvádět. A připomíná, že daňový podvod je v USA po vraždě druhým nejtěžším zločinem.


Zeman se v poselství dotknul i zahraniční situace a politiky. Uvedl, že je rád, že se Česko sbližuje s Čínou, která se dle něj stává nejsilnější ekonomikou světa. Zlepšily se vztahy s dalšími asijskými zeměmi včetně těch, které k nám dodávají ropu.


15

GALERIE: Natáčení vánočního poselství prezidenta Miloše Zemana

Zdroj: TV Nova

Natáčení vánočního poselství prezidenta Miloše Zemana - 5

Hodnocení:


"Jedinou temnou skvrnou" je podle Zemana migrační vlna mířící do Evropy. Vadí mu politici, kteří před problémem zavírají oči a tváří se, jako by nic.


"Připomíná mi to pražského primátora, který v době povodní řekl, že situace je nadmíru výtečná a o dvě hodiny později voda zalila metro," rýpnul si Zeman.


Prezident si prý občas připadá jako mýtická věštkyně Kassandra, která varovala před vtažením Trojského koně do města. "Jsem přesvědčen o tom, že čelíme organizované invazi a ne spontánnímu pohybu uprchlíků," míní prezident.


A znovu upozorňuje, že drtivá většina uprchlíků jsou mladí muži bez rodin, kteří si narozdíl od starých, nemocných nebo dětí nezaslouží soucit.


"Proč tito muži nevezmou do ruky zbraň a nebojují za svobodu své země proti Islámskému státu? Jejich útěk islamisty objektivně posiluje. Mladí muži, kteří utíkali z protektorátu, tak činili proto, aby mohli bojovat za svobodu své země. Ne proto, aby jinde pobírali sociální dávky," říká Zeman.


Pochopení nemá ani pro ty, kteří do Evropy prchají ze zemí, v nichž se vůbec nebojuje, protože podle prezidenta tím jen své domoviny odsuzují k pokračující zaostalosti.


Na závěr Zeman sepsul podporovatele migrace, kteří hlásají, že Česko je zemí pro všechny. "Tahle země je naše a ani nemůže být pro všechny," oponuje prezident.

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

26.12. | 13:12 kocourkovamama
97
Pane prezidente,děkujeme za krásný a pravdivý projev k národu.Opět jste ...
26.12. | 13:13 zookee
-105
Ve všem co to tlusté prase vypustilo z rypáku, mám diametrální názor. Česko je ...
2.1. | 17:44 janakv54
6
Náhlasit nevhodný komentář
Se vším, co pan prezident říká, souhlasím. Jeho názory jsou zdravé a mají logiku. Nelíbí se mi, že je u nás možné beztrestně špinit hlavu státu, kterou si lid sám zvolil ! A jestli někdo chce namítnout, že on ho nevolil, tak já bych třeba Havla taky nevolila. Ale nešpinila bych ho tímto stylem!
30.12. | 08:18 Dana Mikulda
7
Náhlasit nevhodný komentář
Krásný projev, děkuji!
29.12. | 12:21 host11
3
Náhlasit nevhodný komentář
Prezident Zeman navázal na tradici T.G.Masaryka. Ten již před sto lety řekl, že stát je NÁŠ, je NÁŠ podle historického práva, podle majoritního principu a z toho titulu, že MY jsme jej vybudovali, ale MÁME značné minority, a proto si musíme být vědomi rozdílu státu a národa.
27.12. | 20:23 tutka
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby stylem a slovníkem, který zde i jinde primitivové vypouštějí své jedy na prezidenta, bylo útočeno kdykoli před rokem 1989, byli by dotčení hrdinové minimálně na několik let ubytováni na státní útraty.
27.12. | 20:17 tutka
6
Náhlasit nevhodný komentář
Projev byl jedním z nejlepších, co jsem za posledních 25 let slyšel.
27.12. | 20:17 tutka
2
Náhlasit nevhodný komentář
Problémem prezidenta Zemana je úkaz, jenž otravuje celou českou společnost. A sice, že proti němu sice křičí sotva dva lidé ze sta (další tři se postupně chlapácky přidají k davu), ale jsou nejvíce slyšet. Ne nadarmo se těm ostatním říká mlčící většina.
27.12. | 17:47 regdisk
10
Náhlasit nevhodný komentář
Plně souhlasím s prezidentem a myslím si už dávno totéž.
27.12. | 15:53 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-9
Náhlasit nevhodný komentář
27.12. | 12:50 cipisek671: Jen si pičuj, kvič a hýkej. To už je totiž jediný co můžeš a zmůžeš, TheBille
27.12. | 09:56 satanastatanas
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Borka 3, mas pravdu je nejlepsi ztoho nejhorsiho co vas potkalo..Inu, je to bida..Ve svete zbavenem idealu uz vladnou jedine prisery..
27.12. | 07:39 josefvyskoc
-17
Náhlasit nevhodný komentář
Tahle zeme neni pro stary...