Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2017
vážná nehoda

Při srážce auta se stromem se zranilo šest psů i řidička. Usnula

Zdroj: TV Nova

Šest psů se včera odpoledne zranilo při dopravní nehodě u Býště na Pardubicku. Jejich majitelka jela z výstavy a měla při řízení pravděpodobně mikrospánek. Sama utrpěla otřes mozku.

Místo z výstavy domů, čekala včera šestici psů cesta na veterinární kliniku. Holičtí dobrovolní hasiči přivezli na místo nehody speciální přepravky a záhy se zvířaty zamířili rovnou na operační sál. Jestli budou psi ještě někdy chodit, ukážou nejbližší hodiny. "Šlo o zlomeniny končetin a poranění páteře," popsal poranění psů hasič Richard Kubát, velitel zásahu.

 

 

Starší žena vezla psy z výstavy a do cíle měla ještě přes hodinu. Nejspíš za volantem usnula a nakonec se zastavila až o strom. Zdá se, že má otřes mozku. Podle policistů opilá nebyla. Záchranná služba ji také odvezla do nemocnice k dovyšetření.

 

Ačkoli psi v autě cestovali podle předpisů, stejně na tom nejsou moc dobře. Pět zvířat sedělo v přepravce, kterou majitelka dala do kufru. Jeden pes byl připoutaný pásem na sedadle spolujezdce.

 

 

"S odchytem těch psů nebyl problém. Drželi se tak nějak u sebe," pospal jejich chování při nehodě velitel zásahu Richard Kubát. Zatím není jasné, na jakou částku si psy chovatelka cení. Každopádně škoda na rozbitém autě nejspíš půjde do statisíců korun.
 

tn.cz / gar