Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.4. 2017 21:20
viníka osvobodili

Zaorálek o vraždě Zdeňka: Chci spravedlnost, rozsudek nechápu

Zdroj: TV Nova

Českou republiku a Velkou Británii šokoval verdikt soudu, který zprostil všech obvinění Angličana Raymonda Sculleyeho. Ten zabil Čecha Zdeňka M., když ho uhodil řetězem do hlavy. Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek kvůli tomu uspořádal tiskovou konferenci. S verdiktem nesouhlasí.

Britský soud v pondělí zprostil obvinění z vraždy Raymond Sculleyeho, který loni ubil Zdeňka M. řetězem. Uhodil ho do hlavy tak silně, že mu způsobil smrtelná zranění. Muž se bránil tím, že jednal v sebeobraně, soud mu dal za pravdu.

 

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek nemá k dispozici soudní spis, ale "rozsudek v něm vyvolává obavy, které jsou odůvodněné." Myslí si, že by měl být celý případ řádně prošetřen.

 

Zaorálek nabídl pomoc rodině, které mohou být užiteční zejména v právnických otázkách. "Myslím, že nejsem sám, kdo nad tím kroutí hlavou. Celá tato záležitost mi přijde velmi zvláštní," řekl. 

 

Podle ministra Zdeněk M. v Británii žil spořádaným životem a tvrdě pracoval. Celou situaci řešil i s britskou velvyslankyní v Praze Jane Thompsonovou. Ta ho ubezpečila, že rozsudek neovlivnila národnost zavražděného muže.

 

Zdeněk M. se nepohodl loni v září nedaleko svého bydliště v Londýně se skupinou mladíků na kolech. Podle očitých svědectví si je dobíral, zda nejsou bicyklovým gangem, což skupinu rozzlobilo.

 

 

I když se Čech snažil situaci uklidnit, devětadvacetiletý Raymond Sculley na něj podle záběrů bezpečnostní kamery zaútočil s řetězem s bezpečnostním zámkem na kolo a zasadil mu několik ran do hlavy. Pak nad svou obětí stál a řekl mu: "Podívej, cos mě donutil udělat".

Tisková konference ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka:

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.4. | 15:56 homer00
9
jen kdyby byl takhle ubitý negr nebo muslimák a vrah byl osvobozen to by se po ...
4.4. | 16:18 multikulty
-6
Mrtvý Čech dobrý Čech.
5.4. | 09:43 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, jsi Cech? Upozornuji te ze Cesi monopol na blbecky nemaji!!
5.4. | 01:21 Ladislav Bartošek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak dopsdnes ajty
5.4. | 00:04 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby se nechoval jako Cech neprovokoval a nemlel blbosti nic by se mu nestalo.Ale to by nebyl Cech aby si nemyslel ze je bohem když chodí do prace ze?
5.4. | 00:01 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Hnupito Curaez Vy Češi nemáte co Angličanům co vycitat.O vašem barbarstvi pohanstvi blbosti a závisti koluje po světě legendy.A jak známo legendy maji reálný základ.
4.4. | 23:11 karl-z-bahnhofu
2
Náhlasit nevhodný komentář
Rozsudek ovlivnila blbost soudu. Ani u nás níc mimořádného.
4.4. | 17:21 skeptikus
1
Náhlasit nevhodný komentář
..o důvod víc uzavřít se jako národ do sebe a začít nenávidět všechny ostatní. Gratuluji angláni..
4.4. | 16:43 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
V Anglii neni Justice nezavisla? NEmel by Zadolarek v touze po "Spravedlnosti" spis nechat vysetrit vrazdu toho cikana v Zatci nebo kde kteryho "Klepla Pepka" zrovna kdyz mu "Pomahaci a chranici" davali nakladacku? Jak je to se "Znalci" co pustili Janouska ...
4.4. | 16:19 vlada-2222
6
Náhlasit nevhodný komentář
Koukám ,že Anglické soudnictví je stejně kvalitní jako naše
4.4. | 16:18 multikulty
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Mrtvý Čech dobrý Čech.
4.4. | 15:56 homer00
9
Náhlasit nevhodný komentář
jen kdyby byl takhle ubitý negr nebo muslimák a vrah byl osvobozen to by se po celém světě nic jiného nepsalo co to je za rasizmus