Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 1. 2016
Přiznání kancléřky

Merkelová couvá: Příliv uprchlíků nemáme pod kontrolou, řekla

Německá kancléřka Angela Merkelová
Zdroj: Profimedia
Německá kancléřka Angela Merkelová

Německá kancléřka Angela Merkelová, mnohými vnímaná jako hlavní postava uprchlické krize, přiznala na pondělním setkání s podnikateli ve městě Mohuč, že Evropské země nemají příliv migrantů pod kontrolou. Evropa je podle Merkelové zranitelná a státy nejsou schopny zajistit pořádek.

"A teď najednou čelíme výzvě ze strany uprchlíků, kteří přicházejí do Evropy. Jak vidíme, tak jsme zranitelní, protože nejsme schopni zajistit pořádek a kontrolu tak, jak bychom chtěli," uvedla kancléřka na setkání s podnikateli.

 

Za svůj přístup k uprchlíkům si Merkelová vysloužila řadu kritiků. Její přívětivý postoj k uprchlíkům měl k migraci povzbudit další lidi a to nejen ze Sýrie. Objevili se ale i tací, kteří navrhovali nominaci německé kancléřky na Nobelovu cenu míru.

 

Merkelová ale varovala, že jakékoliv omezení pohybu na hranici evropských států bude mít negativní dopady na ekonomiku. Za zásadní v tomto směru považuje také společnou evropskou měnu. "Nikdo si nemůže myslet, že můžete mít společnou měnu, když nebudete moci snadno přecházet přes hranice," uvedla Merkelová v Mohuči s tím, že se Německo musí snažit o to, aby volnost pohybu osob a zboží v Evropské unii zachovalo.

 

 

Kancléřka se také vyslovila pro lepší zabezpečení vnější schengenské hranice. Podle Merkelové, jejíž slova citoval britský deník Daily Mail, je to klíčové pro zachování volného cestování uvnitř Evropské unie. Proti Merkelové a přijímání uprchlíků demonstrovaly v pondělí v Lipsku tisíce lidí.

 

 

Do Německa jen v průběhu uplynulého roku dorazil více než milion uprchlíků. Ministr pro místní rozvoj ve vládě Angely Merkelové Gerd Müller varoval v rozhovoru pro deník Bild, že se Evropa musí připravit na příchod až 10 milionů lidí!

 

Za viníka migrační krize označil Müller internet. Lidé v rozvojových zemích se podle německého ministra díky internetu dozvídají o životních podmínkách v Evropě. Vzhledem k tomu, že ve svých rodných zemích mají většinou tragické podmínky, rozhodnou se vydat se za lepším životem do Evropy.
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.1. | 15:06 roko-lanek
76
Ještě že my v Česku mame rozumného prezidenta.Je to naš ochrance a tatiček ...
12.1. | 15:09 pichav
-24
MOZNA OPRAVDU CHTELA DOBRE !!!! PAR MLADYCH KOLOUSKU !!! CO DOST VYDRZI A UMI ...
13.1. | 12:22 prokop78
13
Náhlasit nevhodný komentář
Gerd Müller se plete,jako viníka migrační krize označil internet, ale oni to jsou spíš viníci a to představitelé EU v čele Frau Merklové..Uprchlíci byli pozváni do Evropské unie úmyslně změnit Evropu v Evropana a překopat od základu životní styl Evropy,který není slučitelný s tím přistěhovaleckým.
13.1. | 07:25 Rosta
6
Náhlasit nevhodný komentář
Policie potvrdila, že útoky jsou organizované !!!! http://www.kdiskusi.cz/clanek/potvrzeno-utoky-jsou-organizovane/280
13.1. | 04:48 lucielucina
4
Náhlasit nevhodný komentář
Na www.pravyprostor.cz je zajímavý článek K emalové krizi čelem. Stojí za přečtení.
13.1. | 00:07 yjy
0
Náhlasit nevhodný komentář
BHO s Cukrátkem přinesl internet do každé muslimistické chatrče a ADM už lízá jenom "smetanu"..
12.1. | 22:59 bard-lidu
25
Náhlasit nevhodný komentář
Nejvyšší čas začít stavět plot mezi námi a Německem a Rakouskem, jinak ti znásilňovači začnou jezdit za "zábavou" i k nám. České holky jsou totiž jedny z nejpřitažlivějších na celé planetě.
12.1. | 22:56 bard-lidu
21
Náhlasit nevhodný komentář
Merkel hlavně nemá pod kontrolou svůj mozek. Já se hlásím dobrovolně k vyčištění Evropy. Dejte mi k tomu neomezené pravomoci a neomezenou moc změnit všechny potřebné zákony ve všech zemích EU. Do dvou let nebude v EU jediný Arab a žádná mešita.
12.1. | 22:53 karl-z-bahnhofu
13
Náhlasit nevhodný komentář
Nalezeno na webu: Pozvánka na demonstraci 6.2.2016. Pojďte s námi, za zem našich předků, za naši kulturu a za naši (zatím stále ještě) bezpečnou vlast. https://www.youtube.com/watch?v=EqxUuGDjkKc Sobotkova sociální demokracie uprchlíky nezastaví, racionální nacionalisus ano ! ŠIŘTE PROSÍM DÁL !
12.1. | 22:31 rexrothak
4
Náhlasit nevhodný komentář
Sory dámy,ale máte v sobě mateřsķé pudy a v této době ataku arabáčů je to ke škodě.Na ty pozice v německu i ve švédsku je potřeba chlapa a jestli to v americe vyhraje Clintonka to bude ještě větší vítr.
12.1. | 22:29 vladisvj
7
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby raději dali peníze na výzkum rakoviny a nemocí. A postavili laboratoře na výzkumy.Takhle se ty peníze jen projí a nic z toho nemá nikdo.
12.1. | 22:01 kammil1203
28
Náhlasit nevhodný komentář
A Obama si mne ruce, Evropu zaplaví nefakčenka z muslimských zemí, které nebudou makat a jen páchat trestnou činnost, i ekonomika EU půjde půjde dolů, ti muslimové spotřebávají nemalé peníze z rozpočtů států, které je přijaly. Nemluvě o tom, že mezi uprchlíky jsou i teroristé!! Evropo, těš se!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme