Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.2. 2016 16:52
Premiéra už brzy

Film o filmu: Nová česká pohádka Řachanda

Zdroj: TV Nova

Na svět se vyklubala nová pohádka. Jak už sám název napovídá, Řachanda bude veselý, ale i poučný pohádkový příběh o rozmazlené princezně a dvou výtečnících, které napraví až setkání s roztodivnými bytostmi v Kouzelném lese. Režisérka Marta Ferencová se rozhodla potěšit malé i velké diváky a na pomoc si povolala ty nejlepší herce. Přesvědčte se ve Filmu o filmu.

"Mám rád takové ty klasické staré české pohádky, a tak jsem přemýšlel, co se mi na nich líbilo. A přišel jsem na to, že správná česká pohádka musí být milá a komediální," vypráví ve filmu o filmu Řachanda scénárista a producent pohádky Daniel Miňovský.

A jeho slova vzápětí potvrzuje i režisérka filmu Marta Ferencová. "Líbilo se mi, že je ta pohádka vtipná. A taky že je o síle přátelství," dodala režisérka, která na tomto projektu pracovala s těmi nejlepšími českými herci.

 

"Měli jsme možnost mít na place Bolka Polívku, Oldřicha Kaisera, Petra Čtvrtníčka, Vilmu Cibulkovou, Davida Novotného, Jana Hrušínského, všichni naši hlavní herci jsou velcí komedianti," pochvaloval si obsazení producent a scénárista.

 

Nová česká pohádka Řachanda vypráví o dvojici kamarádů a jedné nezvedené princezně, které napraví až kouzelný les.
"Jsou tam dvě lidská království, Liliové a Růžové, a taky jedno Lesní, kterému vládne Paní lesa," dodal s tím, že při vymýšlení postaviček žijících v lese sáhl do germánské a severské mystologie. Ostatně právě masky obyvatel lesa budou velkým lákadlem hlavně pro malé diváky. Už teď je jisté, že pohádka se bude promítat v premiérovém týdnu v rekordním počtu kin po celé republice!


Premiéra již 25. února 2016. Mediálním partnerem filmu je TV Nova.
 

TN.cz