Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2016 13:12
důvěrná zpověď

Šéfka ERÚ Vitásková má z vězení strach. Mám ráda luxus, přiznala

Zdroj: TV Nova

Hostem úterního dílu diskusního pořadu Vaše téma byla předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, kterou soud poslal na 8,5 let do vězení kvůli neoprávněnému udělování licencí solárním elektrárnám. Vitásková mimo jiné popsala své obavy z vězení.

Rozsudek je zatím nepravomocný a Vitásková doufá, že odvolací soud rozhodne v její prospěch. "Celá škála advokátů, kteří hodnotili případ od prvopočátku a vyhodnocovali důkazní břemeno, mě ujistila, že to je jasné zproštění, že jiná možnost není," popsala Vitásková, která s vězením v žádném případě nepočítala.

 

"To je celé politický proces jako z 50. let. Díky bohu tady nemáme trest smrti. Nemůžu se s tím smířit. Ani v jednom úředním postupu jsem nechybovala," bránila se šéfka ERÚ. "Trest 8,5 vězení se u nás dává klidně za vraždu," upozornila na absurditu rozsudku.

 

Vše o soudu si můžete přečíst tady.

 

Přiznala taky, že z vězení má strach. "Nebudu si hrát na hrdinu, protože já už tři roky nespím. Nebudu teď říkat, že mi nevadí, že jsem odsouzená, právě naopak. Vadí to mně, mé rodině a já jim nemůžu pomoct. Ti brečí nad neprávem a nezákonností, která se v České republice děje," svěřila se Vitásková.

 

 

Pro Alenu Vitáskovou by bylo vězení skutečně velkou ránou, je o ní totiž známo, že si potrpí na luxus. "Co je to luxus? Ale ano, mám luxus ráda. Mám ráda dobré víno, dobré jídlo," přiznala žena, na jejíž straně stojí i prezident Miloš Zeman. Spekuluje se, že když by skutečně byla odsouzená, zvažoval by v jejím případě milost.

 

Vitásková je ale o své nevinně přesvědčená: "Já vím, že jsem nic neudělala a věřím, že odvolací soud bude proces vyhodnocovat a že nic jiného než zproštění nebude." O dobrovolném odchodu z funkce neuvažuje. "Mě ta práce baví. Nevidím jediný důvod, proč bych měla vyklidit pole, aby si mohli na ERÚ dosadit vlastní lidi a řídili ho jako sróčko," zakončila předsedkyně.

 

Na celý díl pořadu Vaše téma s Alenou Vitáskovou se můžete podívat zde.

mom TN.cz