Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2016 13:12
důvěrná zpověď

Šéfka ERÚ Vitásková má z vězení strach. Mám ráda luxus, přiznala

Zdroj: TV Nova

Hostem úterního dílu diskusního pořadu Vaše téma byla předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, kterou soud poslal na 8,5 let do vězení kvůli neoprávněnému udělování licencí solárním elektrárnám. Vitásková mimo jiné popsala své obavy z vězení.

Rozsudek je zatím nepravomocný a Vitásková doufá, že odvolací soud rozhodne v její prospěch. "Celá škála advokátů, kteří hodnotili případ od prvopočátku a vyhodnocovali důkazní břemeno, mě ujistila, že to je jasné zproštění, že jiná možnost není," popsala Vitásková, která s vězením v žádném případě nepočítala.

 

"To je celé politický proces jako z 50. let. Díky bohu tady nemáme trest smrti. Nemůžu se s tím smířit. Ani v jednom úředním postupu jsem nechybovala," bránila se šéfka ERÚ. "Trest 8,5 vězení se u nás dává klidně za vraždu," upozornila na absurditu rozsudku.

 

Vše o soudu si můžete přečíst tady.

 

Přiznala taky, že z vězení má strach. "Nebudu si hrát na hrdinu, protože já už tři roky nespím. Nebudu teď říkat, že mi nevadí, že jsem odsouzená, právě naopak. Vadí to mně, mé rodině a já jim nemůžu pomoct. Ti brečí nad neprávem a nezákonností, která se v České republice děje," svěřila se Vitásková.

 

 

Pro Alenu Vitáskovou by bylo vězení skutečně velkou ránou, je o ní totiž známo, že si potrpí na luxus. "Co je to luxus? Ale ano, mám luxus ráda. Mám ráda dobré víno, dobré jídlo," přiznala žena, na jejíž straně stojí i prezident Miloš Zeman. Spekuluje se, že když by skutečně byla odsouzená, zvažoval by v jejím případě milost.

 

Vitásková je ale o své nevinně přesvědčená: "Já vím, že jsem nic neudělala a věřím, že odvolací soud bude proces vyhodnocovat a že nic jiného než zproštění nebude." O dobrovolném odchodu z funkce neuvažuje. "Mě ta práce baví. Nevidím jediný důvod, proč bych měla vyklidit pole, aby si mohli na ERÚ dosadit vlastní lidi a řídili ho jako sróčko," zakončila předsedkyně.

 

Na celý díl pořadu Vaše téma s Alenou Vitáskovou se můžete podívat zde.

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.3. | 15:39 Vagin Analev
18
Nebojte se, přestože jste zneužila svého postavení, do kriminálu nepůjdete. ...
2.3. | 19:54 haha33
-6
panebože čím ty lidi myslí, dělat ze sebe Horákovou? Správně Kalousek řekl že ...
3.3. | 14:24 guliver1972
0
Náhlasit nevhodný komentář
se žije teď se budou muset uskromnit a to je problém až se vrátí tak zase od někoho dostane trafiku aby měla luxus tak už táhni do kriminálu stejně za 4.5 roku si požádáš o propuštění tak tam sedět dlouho nebudeš nebo že by ji zprostili viny já to podepsala protože to bylo dárek k novému roku
3.3. | 14:23 guliver1972
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vadí to mně, mé rodině a já jim nemůžu pomoct. Ti brečí nad neprávem a nezákonností, která se v České republice děje," svěřila se Vitásková.No teď bude se vymlouvat na rodinu chudinka ale když ji to sypalo to
3.3. | 14:08 guliver1972
1
Náhlasit nevhodný komentář
no jo luxus to bude mit stravu noclech ted z naších daní dal bych ji to k uhradě uplně stejně jak za hotel když jsme mohli platit za nemocnice tak ať oni teď platí za kriminál
2.3. | 22:05 svarcovaerika0123
2
Náhlasit nevhodný komentář
Už měla sedět. Chudinka luxusní.
2.3. | 19:54 haha33
-6
Náhlasit nevhodný komentář
panebože čím ty lidi myslí, dělat ze sebe Horákovou? Správně Kalousek řekl že by měla být za ty kecy o Horákákové zavřená. JInak nechápu co s ní má Zeman.. něco na něj ví?? Zeman vždycky když se někoho zastává, tak je to kvalitní hajzl.
2.3. | 18:25 milenafouskova
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to jsi ve vězení přijde na své třeba bude v Domově Karla Boromějského v Řepích tam byla pí. Snopková a měla fešácké vězení měla tam svou postel z domova a byla KÁPO světnice.
2.3. | 16:39 samanthaaaaaaa
10
Náhlasit nevhodný komentář
:D:D:D holka, moc dobře víš, že sedět nebudeš, tak tu nehraj komedii...........
2.3. | 15:41 adam12345678901234
17
Náhlasit nevhodný komentář
Další zavšivená pijavice na našich peněženkách.
2.3. | 15:39 Vagin Analev
18
Náhlasit nevhodný komentář
Nebojte se, přestože jste zneužila svého postavení, do kriminálu nepůjdete. Jsme v Česku. To byste musela provést něco závažného. Třeba týrat pejska nebo přimalovat politikovi na billboardu rohy.
2.3. | 15:10 allanaldik
12
Náhlasit nevhodný komentář
kazdy chce aspon normalne bydlet a nebyt zatizen zdrazovanim vseho co pouziva k beznemu zivotu a eletrika t tomu beznemu zivotu potri a porad se zdrazuje
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme