Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.2. 2016 20:56
předpověď počasí

RIZIKOVÉ POČASÍ: Sníh odtává, ale Česko pokryje náledí!

Z oblohy se na Česko sesypala pořádná porce sněhové nadílky. Chladnější počasí se vrátilo po včerejším rekordně teplém únorovém dni přesně jak meteorologové předpovídali. Denní teploty už na mnoha místech ovšem vystoupaly nad nulu, takže sníh odtává. Platí proto výstraha před večerním a bnočním náledím.

Ještě včera lámalo teplé počasí desítky let staré rekordy. Nové údaje si museli přepsat ve skoro polovině stanic. Nejvyšší naměřená teplota, tedy 18,3 stupně, byla v meteorologických stanicích v Lednici a Dyjákovicích. S hodnotou 17 °C padl i osmdesát let starý teplotní rekord v Českých Budějovicích.


Máte fotografie sněhu u vás? Pošlete nám je na email zpravy@nova.cz a my je zveřejníme. Děkujeme, redakce TN.cz.

 

Také víkendová výstraha před povodněmi je zatím zažehnána. Podhorské řeky začaly klesat. To se ale brzy může změnit právě kvůli sněhu, který dnes napadl.

 

On-line reportáž

Počasí on-line

12:01

Na většině míst v Česku se teploty pohybují nad nulou. Na jižní Moravě je dokonce téměř 11 °C. Sníh proto v nižších a středních polohách rychle odtává. Meteorologové proto předpovídají, že s klesáním teplot večer a v noci pokryje celou republiku náledí.

11:11

Takhle vypadala dnešní sněhová nadílka ve Zlatých Horách v Jeseníkách:

Zima ve Zlatých Horách

10:50

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před náledím. Není ještě aktuální - podle ČHMÚ platí pro celou republiku od dnešních 20.00 hodin. S nočními klesajícími teplotami by měli zbystřit především řidiči. Roztátý sníh, případně déšť bude mrznout a silnice pokryje náledí.

 

"Nejbližší období bude srážkově nadprůměrné a ještě není konec zimy. Nejhorší situace nastávají na konci zimy, kdy sníh napadne i v nížinách a náhle se oteplí, začne vydatně pršet a sníh roztaje najednou," uvedla včera pro TN.cz meteoroložka společnosti Meteopress Dagmar Honsová. Předpověděla tak přesně dnešní situaci.

 

Na podrobnou předpověď na celý týden se podívejte ZDE: POČASÍ NA HOUPAČCE: Ochladí se až o 20 stupňů! PŘEDPOVĚĎ

 

Jak tedy dnes je a ještě bude? Web Českého hydrometeorologického ústavu předpokládá, že bude zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami, na jihu a jihovýchodě zpočátku srážky místy. Na severozápadě území k večeru postupně proměnlivá oblačnost a místy přeháňky. V polohách nad 400 m. Na jihu a jihovýchodě až později k večeru a nad 800 m, srážky sněhové.

 

Nejvyšší teploty 2 až 6 °C. Na jihu území 6 až 10 °C, na jižní Moravě až 13 °C a během dne ochlazování, v 1000 m na horách kolem -2 °C, na Šumavě zpočátku kolem +2 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Nestydatí sněhuláci souloží na veřejnosti

Zákaz sněhuláků! Podporují chtíč, tvrdí duchovní

Pozor na namrzlé chodníky! Pět rad, jak předejít úrazům

Při bobování se těžce zraní desítky tisíc dětí

Zima a mráz: Víte, jak vám škodí a čím vaše tělo nejvíc trpí?

Oblékejte se teple – vaše tělo vám poděkuje

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.2. | 10:42 kasparekkasparek
12
Moje známá také kdysi učila, kluk v 6. třídě jí sprostě delší dobu nadával, při ...
23.2. | 11:59 Miroslav Hanko
-1
Kozáku a představte si že u nás plus 2 a padá sníh s deštěm to je pane co?A ...
23.2. | 12:18 Vojta Také
2
Náhlasit nevhodný komentář
U nás /jih VČ kraje/ je 6 st. a jak říkal děda Komárek:"Chčije a chčije".
23.2. | 11:59 Miroslav Hanko
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Kozáku a představte si že u nás plus 2 a padá sníh s deštěm to je pane co?A pozor !!!v Česku.Někteří lidi opravdu jak sprostý..........
23.2. | 10:42 kasparekkasparek
12
Náhlasit nevhodný komentář
Moje známá také kdysi učila, kluk v 6. třídě jí sprostě delší dobu nadával, při hodině ho vytáhla ven na chodbu a zfackovala mu hubu tak, že tam měl obtisknuto všech 5 prstů. Prý se jí tak zatmělo, že byla ráda, že ho nezabila. Měla s ním klid napořád.
23.2. | 10:17 Vladimír Kozák
2
Náhlasit nevhodný komentář
U nás v Morkovicích (KM) je teď 13,4°C.
23.2. | 09:24 petalinos
4
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby jsme takhle pracovali v zaměstnáni jak oni předpovídají počasi tak by jsme dlouho zaměstnaní nebyli.A určitě to nedělají za minimálni mzdu.
23.2. | 09:21 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nevim jak ted ale vim ze v sobotu mezi 19 az 20 hodinou na D1 kolem vysočiny byla mensi vanice a vim ze jsem nevidel za tu dobu ani jedno sypačské auto a ze to bylo o drzku jet rychleji nez 120km/h. Asi spali misto prace.