Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 6. 2017
výsledek výzkumu

Smažené brambory zkracují život, varují vědci! Řekli, kdy je už nejíst

Nebezpečné smažené jídlo
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Častá konzumace hranolek zkracuje život - s tímto tvrzením přišel odborný tým vědců z Ameriky. Lidé mohou zemřít předčasně, pokud si dávají smažené brambory více než jednou za týden.

Lidé ohrožují své zdraví, když konzumují smažené hranolky dvakrát za týden a častěji. CNN zveřejnila novou studii, která toto tvrzení prokázala na základě výzkumu.  

 

Odborníci řekli, že konzumace nesmažených brambor život nezkracuje. Výzkum prokázal riziko pouze u těch smažených. Nicola Veronese, který výzkum vedl, sdělil, že oblíbenost hranolek podle výzkumu celosvětově roste.

 

Vědci provedli výzkum na 4440 lidech, kterým bylo na počátku studie mezi 45 a 79 lety. Skupinu sledovali osm let. Především hlídali, kolik hranolek sní sledovaní účastníci za týden.

 

"Každý už tuší, že hranolky jsou nezdravé. Nebylo však provedeno velké množství výzkumů, které by to prokázaly," vysvětlil Veronese.

 

 

Při výzkumu postupovali tak, že rozdělili účastníky na několik skupin, rozdělených podle týdenního množství hranolek v jejich jídelníčku. V průběhu zkoumání zemřelo 236 účastníků -předčasně zemřeli ti lidé, kteří jedli hranolky minimálně dvakrát za týden.

 

Vědci přišli se zjištěním, že při konzumaci hranolek dvakrát až třikrát za týden, se pravděpodobnost předčasného úmrtí zdvojnásobí!

 

"Hranolky, smažené brambory, bramboráčky - ty a další druhy smažených brambor zvyšují pravděpodobnost předčasného úmrtí, pokud je konzumujete často," řekl CNN Veronese.

has TN.cz