Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.4. 2015 15:06
muslimové v česku

Islámská invaze: Arabové skupují pozemky, kraj nepomůže

Arabové v Teplicích - 2
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz
Arabové v Teplicích - ilustrační foto

Už delší dobu se mluví o tom, že lázeňské Teplice jsou stále oblíbenější u klientely z Blízkého východu a v ulicích se tu pohybuje stále víc žen v búrkách a nikábech. A to je podle všeho jen špička ledovce.

Přílivu lidí odjinud se totiž bojí i jiné obce v okolí okresních Teplic. Nejvíc to momentálně vře v Modlanech. Kamenem sváru jsou rozsáhlé pozemky.


Parcely o rozloze 25 tisíc metrů čtverečních před lety doslova za hubičku skoupil bývalý starosta Pavel Rajčan. A nyní je prodává s obrovským ziskem arabským zájemcům.


A místní se tak děsí, že je obklopí arabská enkláva, což se obyvatelům v době rozpínání Islámského státu a terorismu ani za mák nelíbí. Došlo to dokonce tak daleko, že obyvatelé Modlan sepsali petici a žádali krajské zastupitelstvo, aby prodej pozemků nějak zarazilo.


Jak ovšem píše čtvrteční MF DNES, krajští zastupitelé sice petici dostali a prohlédli, ale vzhledem k tomu, že pozemky patří soukromé osobě, nemají žádnou páku, jak prodej zarazit nebo alespoň zdržet.


Obyvatelé Modlan se přílivu muslimských sousedů obávají nejspíš i proto, že návštěvníci sousedních Teplic z těchto končin nemají ani trochu dobrou pověst, jsou prý hluční a všude odhazují odpadky.

pez TN.cz