Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 1. 2016
zkažený život

Dívka pila několik energy drinků denně. Má doživotní následky

Holka - energy drinky
Zdroj: Profimedia / facebook

Dion Parratt (18) pila v dětství pět energetických drinků denně. Nyní je pod neustálým dohledem lékařů, její srdce totiž vypovídá službu. Bez kardio přístrojů se neobejde. Nyní varuje ostatní, aby se nesnažili získávat energii tímto způsobem, následky jsou smrtelné.

Energy drinky pila tak často, až si na nich vytvořila závislost. Dotáhla to tak daleko, že se její obvyklá dávka pohybovala až na pěti nápojích denně. Nyní je v ohrožení života. Její srdce totiž nefunguje, jak má. Kdykoli jí může vypovědět službu.

 

Musí proto nosit monitor srdeční činnosti napojený na elektrokardiogram. Dion Parratt je pod neustálým dohledem lékařů.

 

"To se stane, když strávíte dětství pitím energy drinků," varuje Dion na sociálních sítích. "Nyní jsem polepená drátky a hlídána masivní bednou 24 hodin denně," pokračuje. Její příspěvek na facebooku sdílelo už téměř šest tisíc lidí.

 

17

GALERIE: Energy drinky jí zničily život

Zdroj: facebook.com

 

Energy drinky by nyní nejraději zakázala. Připravily ji o svobodu. Nyní má problémy se srdcem a s nízkým tlakem. Její tep pořád poskakuje, kdykoli může bez varování omdlít, informuje Daily Mail.

 

 

Podle doktora Jacksona za to může dlouhodobé užívání kofeinu, který nutí srdce bít rychleji. "Až do 400 miligramů je to bezpečné. Větší množství už má velký vliv na bušení srdce," říká odborník na kardiovaskulární nemoci.

 

Časté pití těchto povzbuzujících nápojů ale může vést i ke smrti. Devatenáctiletý Joshua Merrick zemřel, protože drinky používal při cvičení. Lanna Hammam (16) měla zástavu srdce. Pila totiž drinky, ale žádnou vodu.

 

 

Španělští odborníci upozorňují na to, že i jeden drink denně urychlí činnost srdce natolik, že dítě může dostat zástavu srdce.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ženu dostaly do kómatu energy drinky! Neuvěříte, kolik jich do sebe denně dostala!

SMUTNÝ PŘÍBĚH: Žena zaspala porod a probudila se po 11 dnech! Zoufale prosí lékaře o pomoc

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.1. | 10:32 maxfox
25
není nad dobré pivečko
19.1. | 07:08 klinger2
-36
Twl já od 13 vypiju asi 2,5l energetaku denne a zadnej problem a to nepocitam ...
27.1. | 16:57 jankryspin
-1
Mě díky Energetickym nápojům praskla aorta! odborný název to má: Disekce aorty Typu A. Praskla mi ve spánku,poté následovala nevolnost,měření EKG,převoz do FN HK. CT-vyšetření a 10-ti hodinová operace srdce a ascedentní aorty,cévní náhrada,2.roky rekonvalescence a doživotní ID 1.stupen.
27.1. | 10:31 Rada Radek
0
A po 2letech jsem sel na preventivku a zjistily že mam tak vysoký tlak ze to je na hospitalizaci že mam náběh na mrtvici a diky těm energy drinkum beru 3druhy prášku na vyléčení a stáhnutí tlaku na normu
27.1. | 10:28 Rada Radek
0
Je mi 30 a před 2lety jsem pil 3-5denně. Semtex nebo Party Power a i Big Shock cca 7měsíců a cca po 2 měsících jsem ucítil že už ty energetaky nefunguji i tak jsem je pil nadale a po 7mi měsících se mi začala rozpadat zubni sklovina tak jsem to přestal pit ale i tak jsem zůstal pořád nabuzeny
24.1. | 02:44 Léňa Štamfestová
0
Na plechovkách či flaškách je vždy napsané že to není vhodné pro děti...těhotné a kojící ženy...A je tam i uvedeno množství na den což je jeden hrnek takže její problém...Já jich sice taky piju víc než doporučují ale to asi každý
19.1. | 10:49 Kateřina Bučková
14
Jak nějaký rodič může dovolit svému dítěti pít tyhle svinstva?? Za její zdravotní stav můžou její rodiče, když jí v dětství nechali vypít tolik energeťáků.... hlavně že nám zakazovali i blbý kafe třeba ve 13-ti ....
19.1. | 10:45 Kateřina Bučková
11
V dětství pila hodně energeťáků? Co to měla za rodiče, že jí nechali pít tohle svinstvo v dětství?
19.1. | 10:32 maxfox
25
není nad dobré pivečko
19.1. | 10:20 alisabea
6
Pevné zdraví můžu jen závidět, mě stačí 1 energidrink a mám migrénu jako když ji vyšije, tak tohle fakt nemůžu
19.1. | 09:20 davidgunar
0
To je chudak ta holka je pekna :(
19.1. | 08:55 allanaldik
18
Je to jen o vuli cloveka, jako kourit, brát drogy, chlastat alkohol tak stejne je to s energetickými drinky.Bud piješ omezene nebo neomezene, nekteri to chlastaji jak vodu po litrech pak se divi.Na plechovkach je to VZDY napsane,kdo necte je tupec ktery si pak stezuje. skoda ze nectou aspon 1dnou.