Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 1. 2016
zkažený život

Dívka pila několik energy drinků denně. Má doživotní následky

Holka - energy drinky
Zdroj: Profimedia / facebook

Dion Parratt (18) pila v dětství pět energetických drinků denně. Nyní je pod neustálým dohledem lékařů, její srdce totiž vypovídá službu. Bez kardio přístrojů se neobejde. Nyní varuje ostatní, aby se nesnažili získávat energii tímto způsobem, následky jsou smrtelné.

Energy drinky pila tak často, až si na nich vytvořila závislost. Dotáhla to tak daleko, že se její obvyklá dávka pohybovala až na pěti nápojích denně. Nyní je v ohrožení života. Její srdce totiž nefunguje, jak má. Kdykoli jí může vypovědět službu.

 

Musí proto nosit monitor srdeční činnosti napojený na elektrokardiogram. Dion Parratt je pod neustálým dohledem lékařů.

 

"To se stane, když strávíte dětství pitím energy drinků," varuje Dion na sociálních sítích. "Nyní jsem polepená drátky a hlídána masivní bednou 24 hodin denně," pokračuje. Její příspěvek na facebooku sdílelo už téměř šest tisíc lidí.

 

17

GALERIE: Energy drinky jí zničily život

Zdroj: facebook.com

Dion Parratt energy drinky zničily život - 6

Hodnocení:

 

Energy drinky by nyní nejraději zakázala. Připravily ji o svobodu. Nyní má problémy se srdcem a s nízkým tlakem. Její tep pořád poskakuje, kdykoli může bez varování omdlít, informuje Daily Mail.

 

 

Podle doktora Jacksona za to může dlouhodobé užívání kofeinu, který nutí srdce bít rychleji. "Až do 400 miligramů je to bezpečné. Větší množství už má velký vliv na bušení srdce," říká odborník na kardiovaskulární nemoci.

 

Časté pití těchto povzbuzujících nápojů ale může vést i ke smrti. Devatenáctiletý Joshua Merrick zemřel, protože drinky používal při cvičení. Lanna Hammam (16) měla zástavu srdce. Pila totiž drinky, ale žádnou vodu.

 

 

Španělští odborníci upozorňují na to, že i jeden drink denně urychlí činnost srdce natolik, že dítě může dostat zástavu srdce.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ženu dostaly do kómatu energy drinky! Neuvěříte, kolik jich do sebe denně dostala!

SMUTNÝ PŘÍBĚH: Žena zaspala porod a probudila se po 11 dnech! Zoufale prosí lékaře o pomoc

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.1. | 10:32 maxfox
28
není nad dobré pivečko
19.1. | 07:08 Maxwell Klinger
-37
Twl já od 13 vypiju asi 2,5l energetaku denne a zadnej problem a to nepocitam ...
18.10. | 10:20 Jerry Rohaľ
1
Náhlasit nevhodný komentář
Od dnes 3x Šš
16.10. | 11:05 Tommy Tran
0
Náhlasit nevhodný komentář
Faktem je, že v období kdy jsem měl zvýšený přísun kofeinu (kávy, kofeinové tablety, energy drinky) mě už docela silně píchalo u srdce, i tlak byl vyšší. Po omezení se vše vrátilo do normálu, u srdce mě již nepíchá. Takže něco na tom asi bude, zvláště by děcka neměly chlastat energeťáky.
27.1. | 16:57 jankryspin
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Mě díky Energetickym nápojům praskla aorta! odborný název to má: Disekce aorty Typu A. Praskla mi ve spánku,poté následovala nevolnost,měření EKG,převoz do FN HK. CT-vyšetření a 10-ti hodinová operace srdce a ascedentní aorty,cévní náhrada,2.roky rekonvalescence a doživotní ID 1.stupen.
27.1. | 10:31 Rada Radek
0
Náhlasit nevhodný komentář
A po 2letech jsem sel na preventivku a zjistily že mam tak vysoký tlak ze to je na hospitalizaci že mam náběh na mrtvici a diky těm energy drinkum beru 3druhy prášku na vyléčení a stáhnutí tlaku na normu
27.1. | 10:28 Rada Radek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Je mi 30 a před 2lety jsem pil 3-5denně. Semtex nebo Party Power a i Big Shock cca 7měsíců a cca po 2 měsících jsem ucítil že už ty energetaky nefunguji i tak jsem je pil nadale a po 7mi měsících se mi začala rozpadat zubni sklovina tak jsem to přestal pit ale i tak jsem zůstal pořád nabuzeny
24.1. | 02:44 Léňa Štamfestová
0
Náhlasit nevhodný komentář
Na plechovkách či flaškách je vždy napsané že to není vhodné pro děti...těhotné a kojící ženy...A je tam i uvedeno množství na den což je jeden hrnek takže její problém...Já jich sice taky piju víc než doporučují ale to asi každý
19.1. | 10:49 Kateřina Bučková
14
Náhlasit nevhodný komentář
Jak nějaký rodič může dovolit svému dítěti pít tyhle svinstva?? Za její zdravotní stav můžou její rodiče, když jí v dětství nechali vypít tolik energeťáků.... hlavně že nám zakazovali i blbý kafe třeba ve 13-ti ....
19.1. | 10:45 Kateřina Bučková
12
Náhlasit nevhodný komentář
V dětství pila hodně energeťáků? Co to měla za rodiče, že jí nechali pít tohle svinstvo v dětství?
19.1. | 10:32 maxfox
28
Náhlasit nevhodný komentář
není nad dobré pivečko
19.1. | 10:20 alisabea
7
Náhlasit nevhodný komentář
Pevné zdraví můžu jen závidět, mě stačí 1 energidrink a mám migrénu jako když ji vyšije, tak tohle fakt nemůžu