Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2017 14:24
Tragédie v Českém ráji

Dívky na táboře spadly ze skály! Jedna zemřela, další je zraněná

Zdroj: TV Nova

Tragédií skončil výlet tří dívek, které byly v Českém ráji na táboře. Dvě z nich zřejmě ztratily orientaci a spadly ze skály. Jedna zemřela, druhá utrpěla středně těžké zranění. Třetí školačka zůstala na skále, dolů jí museli pomoct hasiči.

Neštěstí se stalo ve středu krátce před 21. hodinou v lokalitě poblíž stezky po levém břehu Jizery. Podle informací TV Nova byly dívky na táboře u Zrcadlové Kozy, večer se šly projít a objímat stromy. V Dolánkách u Turnova vylezly na skálu, zřejmě ale ztratily orientaci a dvě z nich spadly.

 

"Jedna utrpěla zranění, se kterým ji transportovali do liberecké nemocnice. Druhá dívka bohužel i přes veškerou snahu záchranářů svým zraněním podlehla na místě," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

Záchranáři se čtrnáctiletou dívku snažili několik desítek minut oživit, ale marně. Třetí dívce pak z dvacetimetrové skály museli slaňováním pomoci hasiči, kteří také asistovali záchranářům. Pomáhal jí také psycholog záchranářů.

 

 

Co přesně se stalo, teď zjišťuje policie. "My nyní tuto nešťastnou událost prověřujeme, nicméně s ohledem na věk zemřelé dívky a její rodinu k ní nebudeme veřejnosti poskytovat žádné další bližší informace," doplnila Baláková.

 

Za poslední týden už jde o druhý pád dítěte ze skály. V sobotu se z desetimetrového masivu nedaleko Loktu nad Ohří zřítila třináctiletá dívka, zraněním podlehla.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.8. | 11:33 allanaldik
14
Ty 14tilete musely bejt ozrale nebo sjete kdyz nevedeli zejsou na skale a cesta ...
10.8. | 12:55 pichav
-10
☝ CESKO JE RAJ TRAGEDII !!!! PRO KRVELACNE OVCE !!!! MENU TV NOVA A TNCZ KAZDY ...
11.8. | 21:11 s1m7
1
Náhlasit nevhodný komentář
To snad nemyslíte vážně?! Jak si můžete vůbec dovolit ty holky urážet ještě v téhle situaci?!? Navíc vaše gramatika je asi stejně velká jako gramatika dětí z 1. Ročníku. Tu holčinu co zemřela znám osobně a nikdy alkohol ani jinou omamnou látku nepoužívala, příště si rozmyslete co píšete! Jste ubohý!
11.8. | 05:10 pravda1
6
Náhlasit nevhodný komentář
Nejednalo se o tábor ale o kemp kde byly s rodiči a přátely. Taky mě ale zaráří jak mohly slítnout ze skály a hlavně co tam samy večer dělaly. Dnes jsou děcka hodně neohrabané. No jo, holčiny asi lovily pokémony. Roste generace vypatlanců.
11.8. | 00:09 noob66
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ta první chudinka co umřela byla určitě pěkná holka a ta druhá vážně zraněná byl určitě nějakej vypasenej 100 kilovej bůček a ten to přežije. Chudinka co to nepřežila doufám že je už v nebi, co je to dneska za spravedlnosti.
10.8. | 21:56 Hana Spidlen
4
Náhlasit nevhodný komentář
Mám za sebou 45 let ve školství, jsem v šoku, komu dnes svěřují rodiče děti.
10.8. | 18:34 svarcovaerika0123
5
Náhlasit nevhodný komentář
To je učitelé v 9 večer pustili samotné?
10.8. | 12:55 pichav
-10
Náhlasit nevhodný komentář
☝ CESKO JE RAJ TRAGEDII !!!! PRO KRVELACNE OVCE !!!! MENU TV NOVA A TNCZ KAZDY DEN !!!!! K OBEDU !!!!!!!! ZRCADLOVE KOZY !!!! SE MAJI MALOVAT !!!! A NE SKUTECNE JAKO KAMZICI !!!! KOPYTKY PO SKALACH !!!! NEMAJI NA TO NEHTY ANI ZUBY !!!! ABY DRZELY !!!!! ZA KAMENY !!!! ☝
10.8. | 12:01 haha33
12
Náhlasit nevhodný komentář
nejvíc mě překvapuje, že takové kráčmery si dovolí večer opustit tábor a cmajdat bez dozoru buhví kde. Myslíte že za to třeba někoho zavřou??
10.8. | 11:33 allanaldik
14
Náhlasit nevhodný komentář
Ty 14tilete musely bejt ozrale nebo sjete kdyz nevedeli zejsou na skale a cesta dolu je po hlave nebo po lane.Kdyz nekam lezu na skalu, vim ze tam nebude chodnik nebo dalnice ale 14tilete si to asi mysleli.
10.8. | 11:24 frantisek-vocilka
9
Náhlasit nevhodný komentář
Divny tábory máme v česku
10.8. | 11:07 passerby1
6
Náhlasit nevhodný komentář
Ty vaše komentáře jsou fakt ubohé!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme